Tiit ja Cinnamon lõpetasid Helsingi GP kaheksandana

Euroopa tippkonkurentsis toimuv Helsinki Horse Show on tänaseks tuurid üles kogunud ning päeva nael, kahevooruline Helsinki Grand Prix on hiljuti läbi saanud.

Tiit sõitis esimese vooru kenasti nulliga ning pääses edasi teise vooru. Esimese vooru muide lõpetas ta teisel kohal. Pöördjärjestuses startis teises voorus 16 esimese vooru parimat ratsanikku, (kes muide sõitsid kõik nulliga), Tiit seega eelviimasena, mis oli väga hea positsioon, et saada eelnevalt teada, kuidas teistel rajal läheb.

Teises voorus oli kokku 8 takistust, sealhulgas üks kahene süsteem, mille viimasel takistusel paljud eksisid. Soomlaste eilne staar Nina Fagerström võttis just seal suure riski ning kukkus.

Cinnamonil jätkus õnneks jõudu teise vooru jaoks, kuid teine takistus tuli siiski maha. Tulemuseks kaheksas auhinnaline koht ja 3000 eurot preemiat. Tiit tundus saavutatud kohaga ise mitte liiga rahul olevat, kuid märkis, et hobune oli väga hea.

„Ma läksin teist vooru puhtusele sõitma ning loomulikult lootsin head auhinnalist kohta. Lootma peab alati,“ kommenteeris Tiit. Puhta sõidu puhul oleks selle aja juures jõudnud viiendaks. Siiski oli tegu tubli sooritusega, kinnitas ka kohapeal viibinud Riina Pill.

Sõidu võitis nädal varem Oslo MK etapi võitnud sakslane Christian Ahlmann (fotol), kes hetkel juhib 2010-2011. hooaja Maailmakarika Lääne-Euroopa liiga edetabelit. Pressikonverentsil kiitis sportlane oma kaunist täkku Taloubet Z’i taevani, kirjeldades teda kui uskumatut, rahulikku, aktiivset, edasipürgivat ja keskenunud hobust.

„Ta oli alguses natuke arg, kui ma temaga treenimist alustasin, kuid nüüd on need puudused paranenud, hobune on jõudmas supervormi ning teeb mulle ratsutamise lihtsaks. Temaga on võimalik võtta riske ja sõita kiirelt, kuigi pärast Nina Fagerströmi kukkumist ma liigseid riske võtta ei tahtnud,“ lisas Ahlmann. Sportlane ütles, et võidule aitas kindlasti tohutult kaasa see, et ta sai enne päris paljusid ratsanikke jälgida ja oma plaane vastavalt nende vigadele korrigeerida.

Esimese vooru parimana lõpetanud Malin Baryard-Johnsson (SWE) hobusel H&M Reveur de Hurtebise lausus, et ta isegi ei üritanud Ahlmanni aega lööma minna ning läks kohe püüdma teist kohta, mis tal ka õnnestus. Kolmandaks sõitis end samuti mõlemad voorud puhtalt läbinud Vincent Voorn (NED) hobusel Audi’s Gestion Priamus Z.

Tänane jätkub meie jaoks südaööni. Tiit sõidab Torreroga 9-10 paiku 150 cm kiirus-puhtus-parkuuri ning lausa öösel stardivad meie koolisõitjad Angelique Maasik ja Marika Vunder GP programmis.