Tiit ja Torrero Helsinki GP kvalifikatsioonis tublil üheksandal kohal

Tänase päeva teine hea uudis saabus meile äsja lõppenud 145 cm kõrgusest kiirus-puhtus-parkuurist, kus ainsa eestlasena startinud Tiit Kivisild jõudis Torreroga eelviimasele auhinnalisele ehk üheksandale kohale. Tegemist oli homme toimuva 160 cm kõrguse Helsinki GP kvalifikatsiooniga.

Ei saa jätta märkimata, et 41 konkurendi seas olid vägagi nimekad tegelased: maailma Rolex Rankingu esikoht Kevin Staut ja teine koht Pius Schwizer, legendaarsed Ludger Beerbaum, Lars Nieberg, Ludo Philippaerts ja paljud paljud teised maailma tippratsanikud.

Tiit sõitis parkuuri vigadeta ja rahulikult, kõrvalt vaadates ei saanud Torrero alguses justkui korralikku „käiku sisse“. Siiski eksimusi ei tulnud ning lõpptulemus sai päris hea. Soomlaste rõõmuhõisete saatel võttis parkuurist esikoha Nina Fagerström hobusel Mouse. Teiseks jäi Eric van der Vleuten (NED) hobusel VDL Groep Kaid ning kolmandaks kaasmaalane Leopold van Asten VDL Groep Amelie’l.

"Teretulemast parkuur"

Täna toimus veel ka 140 cm kõrgune kaheosaline International Welcome Jumping parkuur, kus taaskord ainsana meie omadest oli stardis Tiit, sedapuhku Cinnamonil. Tiit sõitis esimese osa vigadeta, kuid otsustas seejärel katkestada. Täna ei õnnestunud enam temalt selgitust küsida, püüame seda teha homme. Parkuuri võitis Leopold van Asten hobusel VDL Groep Quinara (NED).

Praegu on käimas päeva viimane parkuur, 140 cm tabel C, kus eestlasi kahjuks ei stardi.

Kui kõik paika peab ja hästi läheb, on esimesi uudiseid homme oodata alles päeva teises pooles, kui toimub mainitud Helsinki GP.