Tiit Kivisild alustab täna võitlust Kesk-Euroopa liiga võidu eest

Tänasest pühapäevani toimub Poola pealinnas Varssavis Kesk-Euroopa takistussõiduliiga finaal, kus selguvad kolm parimat, kes lunastavad pileti aprilli lõpus Lyonis toimuvasse MK finaali. Eestlastest on parimal positsioonil Tiit Kivisild.

Esmalt meenutame, millise süsteemi alusel selgitatakse liiga kolm parimat. Finaalis saavad punkte koguda kümme parimat Kesk-Euroopa põhja- ning kümme parimat lõunaregioonist. Juhul, kui mõni kvalifitseerunud takistussõitja loobub finaalis osalemast, saab vabanenud koha talle reitingus järgnev sportlane. Kui üldise paremusjärjestuse loomiseks arvestati hooaja kümmet paremat etappi, siis finaali võetakse kaasa viis paremat, millele lisanduvad finaalis teenitud punktid. Liiga finaali esimesel võistluspäeval sõidetakse 145 cm kõrgune Tabel C parkuur, kus võitjale antakse 10, teisele 9, kolmandale 8 jne. punkti. Reedesel võistluspäeval on kavas 150 cm kõrgune ümberhüpetega parkuur, mille punktiskaala vastab tavapärasele etappide skaalale: 20-18-15-13-12-11-…-1. Pühapäevases sõidus on takistuste kõrgus 155 cm ning punktisummad võrreldes tavalise etapiga kahekordsed.

Mainigem koheselt, et lõunaregioonist osaleb Varssavis vaid türklane Omer Karaevli. Suurima punktisummaga stardib finaalis põhjaregiooni võitnud venelane Vladimir Beletsky, kelle viie parima etapi punktisumma on 75. Kuigi meie Tiit Kivisild hoidis pärast etappide lõppu põhjaregioonis teist kohta, ei ole tema positsion viie parima etapi lõikes siiski niivõrd hea. Vahed on küll üsna väikesed ja kõike võib veel juhtuda. Teine punktisumma, 64, on leedukal Andrius Petrovasel, järgnevad türklane Karaevli 63, lätlane Kristaps Neretnieks 62, tšehh Ales Opatrny 61, venelanna Natalia Simonia 60 ja Tiit Kivisild 59 punktiga. 50 punkti ümbruses on palju poolakaid, keda võivad koduseinad loomulikult toetada.

Kelle võimalused on parimad? Enustamine on alati tänamatu töö, kuid näiteks möödunud nädalavahetuse Lublini Grand Prix`s tegid puhtad sõidud Andrius Petrovas ja Aragorn, Ales Opatrny ja Zandiro ning Natalia Simonia ja Kilar. Kõik on stardis ka Varssavis. Neretnieks on üle pika aja väljas Conte Bellinil, kellega osales mullu MK suures finaalis. Möödunud nädalavahetusel sai paar Saksamaaal Dortmundis peetud CSI3* 155 cm kõrguses Grand Prix`s nelja karistuspunktiga kõrge kuuenda koha. Beletsky ja Mats`up du Plessis vorm ei ole viimati olnud see, mis oli mullu suvel, kuid kindlasti lähevad nad finaalile vastu suurte plaanidega. Kivisild ja Cinnamon läbisid viimati Madalmaades CSI2* Grand Prix ühe karistuspunktiga.

Võistlus tõotab tulla põnev, toimuvast anname oma lugejatele pidevalt informatsiooni. Varssavis osalejate Masterlisti leiate huvi korral aadressilt http://www.swiatkoni.pl/media/news/attachments/master_list_cavaliada_warszawa_2014_03_07.pdf .