Tiit Kivisild ja Cinnamon alustasid Venta Cup`i kuuenda kohaga Suures Ringis

Täna algas Leningradi oblastis Venta ratsaspordikeskuses rahvusvaheline CSI3* tasemega takistussõiduvõistlus, millel osaleb 13 Eesti takistusõitjat. Avapäeva tõsiseima tulemuse tegid Tiit Kivisild ja Cinnamon, kes Longines Ranking sõidus saavutasid kuuenda koha.

Venta Cup nime kandva võistluse avapäeva suurimaks sõiduks oli puhtusele ja kiirusele peetud 145 cm kõrguste takistustega parkuur, mis andis punkte Longines Ranking edetabelisse. Eesti parimana tegid puhta ja optimaalse kiirusega sõidu Tiit Kivisild ja Cinnamon, mis lõpp-protokollis andis kuuenda koha. Suur võistlusväljak andis rajameister Stefan Wirthile võimaluse seada üles parkuuri, kus aegade erinevus oli arvestatav. Nii erines sõidu võitnud leeduka Kristupas Petraitise ja Lordano aeg Kivisildist ligi kümme sekundit. Teisel kohal lõpetas avapäeva põhiparkuuri venelanna Natalya Simonia hobusega Gardemarin, kolmanda koha teenisid välja möödunud pühapäeval Peterburi Derbyclubi Grand Prix võitjad Andis Varna ja KS Coradina Lätist. Puhtaid sõite oli üheksa 53st, Longines punktidele jõudsid eestlastest veel nelja karistuspunktiga 14. koha saavutanud Rein Pill ja A Brok ning 16. kohaga lõpetanud Gunnar Klettenberg ja Lance S.

Keskmise ringi kuni 135 cm kõrguste takistustega sõidus oli Eesti parim samuti Tiit Kivisild, kes hobusega Sullivan lõpetas kaheksandal kohal. Selle sõidu võit jäi Venemaale, mille kindlustasid Jevgeni Terentjev ja Ramzes. 120 cm kõrguses väikese ringi sõidus saavutasid eestlased aga kaksikvõidu, kui parimaks osutus Urmas Raag hobusega Cohuke, teisena lõpetasid Catlin Vatsel ja Catwomen XS. Noorhobuste sõidus, mille võitsid Kristaps Neretnieks ja Caligula, saavutas kaheksanda auhinnalise koha Katrin Pill hobusega Carlotta.

Venta Cup tulemused leiate aadressilt http://ventacup.fks-spb.ru/en