Tiit Kivisild ja Cinnamon Bitsa Grand Prix kuuendad, võitis Beletsky

Eile pärastlõunal jõudis Moskva Bitsa ratsakeskuses lõpule reedest väldanud rahvusvaheline CSI3* tasemega turniir, mille Grand Prix sõidus jõudis parima eestlasena kuuendale kohale Tiit Kivisild hobusega Cinnamon.

Bitsa Grand Prix kõrguseks oli 160 cm ning lisaks Longines Ranking punktidele, oli seal võimalik täita kvalifikatsiooni augustikusteks Euroopa Meistrivõistlusteks. Kivisild startis võistlejate rivi keskel ning enne teda oli parkuuri vigadeta suutnud läbida vaid Natalia Simonia Kilaril. Kivisildki ei teinud Cinnamoniga takistustel ühtegi viga, kuid ületas pisut üle sekundi normiaega, mis andis tulemuseks ühe karistuspunkti. Sama tulemuse sõitsid peagi välja ka Londoni olümpiamängudel osalenud Venemaa paar Vladimir Tuganov ja Amarok, kusjuures nemad ületasid normiaega vähem, saades sellega lõpp-protokollis koheselt Kivisildist parema koha. Nulle siiski veel tuli. Seda suutsid Vladimir Beletsky ja Mats`up du Plessis, Kir Major ja Unique ning lätlane Kristaps Neretnieks ja Conte Bellini.

Enne ümberhüppeid oli Kivisild omale kuuenda koha kindlustanud. Esimesena asus ümber hüppama Simonia Kilaril ja võttis maha kaks takistust. Järgmisena startis Beletsky, kes alustas tempokalt, jätkas nii lõpuni. Aeg oli Simoniast paar sekundit kiirem ja mis peatähtis, karistuspunktideta. Major ja Unique suutsid sajandiku täpsusega korrata Simonia aega, kuid maha aetud kolm takistust jätsid nad ümberhüpete viimaseks. Kõik jäi Neretnieksi otsustada, kes Conte Belliniga eksis ühel takistusel ja leppis seekord teise kohaga. Võit Beletsky`le, kolmas Simonia, neljas Major, viies Tuganov, kuues Kivisild. Klettenberg ja L.B. Carnaval La Silla lõpetasid viie karistuspunkti ja 14. kohaga.

Enne Grand Prix sõitu oli Bitsas kavas keskmise rigi finaal, kus samuti jagati Longines reitingupunkte. Selles 145 cm kõrguste takistustega parkuuris saavutas Kivisild Torreroga 11. ja Rein Pill Virgin Expressiga 12., Konstantinosega 14. koha. Kõik need kohad olid auhinnalised, mõlemad sportlased täiendasid oma reitingupunktide saaki. Paraku puudub toimetusel informatsioon hommikuse noorhobuste sõidu kohta, kuna korraldajad on seekord tulemuste avalikustamisega vägagi kitsid.