Tiit Kivisild ja Cinnamon tegid Helsingi Grand Prix`s tugeva sõidu

Eile oli Helsingi International Horse Show peaalaks keskpäeval toimunud UB Grand Prix, milleks Helsingis traditsiooniliselt kahevooruline 160 cm kõrguste takistustega sõit. Tiit Kivisild ja Cinamon läbisid tippkonkurentsis mõlemad voorud puhtalt!

Tiidu ja Cinnamoni eilset saavutust võime pidada kui mitte parimaks, siis üheks parimateks Eesti takistussõitjate tänavuseks tulemuseks. Ülitugevas 5* sõidus, kus esimese vooru suutis puhtalt läbida 48-st alustanust 17, olid Tiidu konkurentideks sellised maailma tähed nagu Marco Kutscher, Steve Guerdat, Edwina Tops-Alexander, Gerco Schröder, Kevin Staut ja teised. Otsustavasse vooru ei pääsenud näiteks reedese põhisõidu võitnud Scott Brasch, Pius Schwizer, Meredith Michaels-Beerbaum, Roger-Yves Bost, Maikel van der Vleuten, Luciana Diniz ja paljud teised maailma takistussõidu suurnimed. Tiit ja Cinnamon sõitsid teises voorus välja aja, mis andis neile üheksanda auhinnalise koha. Sõidu võitis Tiidu ja Reinu pikaaegne tallikaaslane Belgiast Gregory Wathelet hobusel Papillon Z. Teise kohaga lõpetas Helsingis sakslane Marco Kutscher hobusel Cornet`s Cristallo, kolmandana iirlane Shane Breen hobusel Balloon.

Teistes sõitudes eestlastel niivõrd hästi ei läinud ja auhinnalistele kohtadele ei pääsetud. Ennelõunase 145 cm kõrguse kahefaasilise sõidu võitis Martin Fuchs Šveitsist hobusel Mighty de Riverland, õhtupoolse 150 cm puhtuse ja kiiruse Marlon Modolo Zanotelli Brasiiliast hobusel Ode Des Roches.

Hilisõhtul oli showprogrammina kavas 130 cm kõrgune simultan East vs West, kus stiilselt jõudsidki finaali üks Lääne-Euroopa ja üks Ida-Euroopa takistussõitja. Paraku pidi meie piirkond siiski lääne kolleegide paremust tunnistama, nii jäi finaalis Luca Maria Monettale Itaaliast, kes osales hobusel Quova de Vains, alla poolakas Jaroslaw Skrzyczynski hobusel Baltazar du Rouet. Klettenberg ja Kivisild, samuti Belehov, Beletski ja Bibikova esimesest ringist edasi ei pääsenud. Teise ringi jõudsid "ida" sportlastest lisaks Jaroslawile veel viimase kaasmaalane Igor Kawiak ning Valgevene sportlane Maxim Kryna.

Eile hommikuse programmi põhisündmuseks oli rahvusvahelise koolisõiduvõistluse GP Kür, millest võttis osa 8 võistluspaari. Dina Ellermann ja Landy`s Akvarel tegid võrreldes avapäevaga sarnase tulemuse, nende sooritus hinnati 66.775% vääriliseks, mis andis küris seitsmenda koha. Vabakava, nagu ka GP, võitis tulemusega 75.000% suure rahvusvahelise kogemusega soomlanna Mikaela Lindh hobusega Skovlunds Mas Guapo.

Täna on Helsingi peaalaks Lääne-Euroopa teine MK-etapp, meie saame hoida pöialt rahvuslike klasside finaalides osalevatele Eesti takistussõitjatele. Loomulikult ka Klettenbergile ja Kivisildile. Helsingi tulemused on leitavad http://eventcontent.hippoonline.de/844/844zeitplanENG.htm .