Tiit Kivisild ja Cinnamon Vazgaikiemise MK-etapi teised, Kertu Klettenberg ja Ulrike R kolmandad

Eestile lõppes Leedus Vazgaikiemises peetud MK-etapp edukalt, kui teisel kohal lõpetas Tiit Kivisild hobusel Cinnamon ning kolmandal Kertu Klettenberg hobusel Ulrike R. Järjekordse etapi võidusumma kasseeris aga lätlaste tippsõitja Kristaps Neretnieks hobusega Caramsin.

Vazgaikiemise kuni 160 cm kõrguste takistustega MK-parkuuri sarti asus 39 paari,kellest 25 kogusid punkte liiga MK edetabelisse (toim: osad sportlased võistlesid kahel hobusel). Ümberhüpetele pääses kuus võistluspaari, kelle hulgas kaks Eestist, üks Valgevenest, üks Venemaalt ning viimasena startinuna leedukate au päästud Danielius Gutkauskas hobusega Tom Riddle S, kellega ta küll ei pretendeerinud MK punktidele. Põhiparkuuris tegid hea sõidu meie sportlastest ka Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Trooja, kes kogusid neli karisuspunkti, kuid seda piisavalt kiire ajaga, mis andis neile lõpuks auhinnalise kaheksanda koha. Ebbest ja Troojast oli nelja karistuspunkti juures kiirem vaid leedukate esinumber Andrius Petrovas hobusega Complemento.

Ümberhüpetel startis esimesena Aleksander Lis Valgevenest, kes hobusega Que Pasa 5 võttis maha kaks takistust. Järgmisena startinud venelanna Olga Chechina ja Lascar eksisid ühel takistusel ja lõpetasid ümberhüpped nelja karistuspunktiga. Järgnevad sportlased enam vigu läbi ei lasknud. Heas tempos läbisid raja Tiit Kivisild ja Cinnamon, kui kohe järgmisena startinud Neretnieks ja Caramsin olid neist sekundi jagu kiiremad. Kahest kangest tegid aeglasemad puhtad sõidud Kertu Klettenberg ja Ulrike R ning Danielius Gutkauskas ja Tom Riddle S, kelle omavahelises heitluses jäi peale eestlanna. Kohad seega: esimene Neretnieks, teine Kivisild, kolmas Klettenberg, neljas Gutkauskas, viies Chechina ja kuues Lis.

Häid kohti tuli eestlastele pühapäeval veelgi. Keskpäeval peeti maha väikese ringi finaal, milleks oli kuni 140 cm kõrgune tõusva raskusega parkuur. Võitis leedukas Nerijus Šipaila hobusega Carmen, kuid teisele kohale võitlesid end Heiki Vatsel ja Fee. Lisaks olid kümnendal auhinnalisel kohal Katrin Pill ja Roos. Katrinile tuli täna teine auhinnaline koht Carlottaga noorhobuste sõidus, kus lõpetati viiendal kohal. Noorte ja juuniorite finaalsõidus saavutas kolmanda koha Ketlin Ramjalg hobusega Qatimini des Verges Z, seitsmendal auhinnalisel kohal olid Helen-Britt Liidemann ja Catana van`t Steenputje.

Kõik eestlastele edukalt kulgenud Vazgaikiemise CSI2*-W rahvusvahelise võistluse tulemused leiate aadressilt http://www.equestrian.lt/