Tiit Kivisild ja Corsica reedel Helsingis seitsmendad

Eile õhtune programm Helsingi Jäähallis peetaval 30.-l Horse Show`l avas rahvusvaheliste takistussõitjate võistlusprogrammi. Eesti parima tulemuse saavutasid Tiit Kivisild ja Corsica, kes madalamas sõidus, mille võitis leedukas Petrovas, saavutasid seitsmenda koha.

Õhtu põhisõiduks oli 145 cm kõrguste takistustega puhtus-kiirusparkuur, mis andis punkte Longines Ranking edetabelisse. Kiireima puhta sõidu tegi Itaalia paar Luca Maria Moneta ja Conery. Teine ja kolmas koht läksid veelgi tuntumatele sõitjatele – Maikel van der Vleuten hobusega VDL Groep Eureka Madalmaadest ning Christian Ahlmann ja Aragon Z Saksamaalt. Puhtaid sooritusi oli 20 46st. Tiit Kivisild ja Cinnamon lõpetasid nelja karistuspunktiga, Kertu ja Gunnar Klettenberg hobustega Ulrike R ja Lance S 12 karistuspunktiga. Headele kohtadele jõudsid samas meie regiooni sõitjad Vladimir Beletsky ja Andrius Petrovas, kes olid vastavalt hobusega Rocketman 2 viies ja Complemento kuues. 11. auhinnalise koha sõitis muide välja tõenäoliselt vanim sellisel tasemel võistlev hobune, 19aastane Chechmate, kelle sõitjaks kolmekordne MK võitja Meredith Michaels-Beerbaum. Chechmate oli tema hiilgeaegadel Shutterfly kõrval kindel number kaks.

Kõrgusel 140 cm peetud kahefaasilises sõidus oli Kivisild Corsicaga edukam, kui lõpetas mõlemad faasid vigadeta ning teise faasi ajaga, mis andis seitsmenda koha. Võit läks selles parkuuris Leetu, parima tulemusega lõpetasid Andrius Petrovas ja Winston. Teise ja kolmanda koha saavutasid jällegi maailmas väga tuntud tegelased. Teine koht Christian Ahlmannile hobusega Caruso, kolmas šveitslasele Pius Schwizerile hobusega Anisette de Lassus.

Hilisõhtul oli kavas teinegi 140 cm kõrgune sõit, kus arvestust peeti Tabel C põhimõttel. Seal läks võit iirlasele Shane Breenile hobusega Calido Boy. Tiit Kivisild ja Sullivan lõpetasid kahe vea ehk kaheksa lisasekundiga 16. kohal.

Täna on Helsingis kaks tipphetke. Koolisõitjatel on kavas Kür, takistussõitjatel UB Grand Prix kõrgusel 160 cm. Kõik tulemused ja stardijärjekorrad leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/956/956zeitplanDEU.htm?style=longines