Tiit Kivisild ja Torrero Sopoti Grand Prix teised

Täna jõudsid Eestimaale rõõmustavad sõnumid Poola kuurortlinnast Sopotist, kus Grand Prix-s tegid väga hea soorituse Tiit Kivisild ja Torrero.

Sopoti Grand Prix oli Rahvuste Karika etapi järel olulisuselt teine sõit, individiuaalvõistlejatele kindlasti tähtsaim sõit. Rada oli üles ehitatud MK-etappide põhimõtetel, takistuste kõrgus kuni 160 cm. Sopoti Grand Prix andis kvalifikatsiooni nii tänavustele Euroopa Meistrivõistlustele kui Londoni Olümpiamängudele. 51-st alustanud võistluspaarist pääses ümberhüpetele 14, nende hulgas ka Kivisild ja Torrero. Viimased läbisid puhtalt ka ümberhüpped ning tegid seda niivõrd kiiresti, et edestada suutis neid vaid võitja austerlane Christian Fries hobusel Lanco. Selle sooritusega täitis Kivisild OM normatiivi ning kogus oma kontole mitmedki olulised punktid püüdlemaks liiga kolme parema hulka, kellele avaneb pääs Londonisse.

Tiit jõudis auhinnalisele kohale hommikulgi, kui Calinaga saavutati 140 cm kõrguste takistustega tabel C arvestusega kiirusparkuuris 11.-s koht. Kõik Sopoti tulemused leiate aadressilt http://en.csio.sopot.pl/?page_id=350