Tiit Kivisild lõpetas Kesk-Euroopa liiga etapid teise koha jagamisega põhjaregioonis

Kuigi tänaseks ei ole FEI ametlikult Kesk-Euroopa takistussõiduliiga regioonide paremusjärjestust avaldanud, näitavad mitteametlikud arvestused, et Tiit Kivisild lõpetas põhjaregioonis etappide seeria teise koha jagamisega.

Etapid nii põhja- kui lõunaregioonis said Poznani võistlusega läbi, parimaid ootab märtsikuus ees Varssavis toimuv finaal. Põhjaregiooni lõpetas liidrina venelane Vladimir Beletsky, kes mäletatavasti võitis muuhulgas Tallinna MK-etapi. Beletsky punktisummaks on 77. Võrdselt 67 punkti seevastu kogusid nii Tiit Kivisild kui leedukas Andrius Petrovas. Viis punkti jääb nimetatutest maha lätlane Kristaps Neretnieks ja temast vaid punkti tšehh Ales Opatrny. Kümne parima hulka mahub eestlastest veel Hanno Ellermann, kellel punkte 45.

Lõunaliiga võitis türklane Omer Karaevli, kelle punktisaagiks 60. Mainigem, et rohkem tõsiseltvõetavaid finaalis osalejaid lõunaliigas ei olegi. Türklase tulemuse teeb aga tugevaks asjaolu, et tema tulemus on kogutud viielt etapilt ehk kõik need punktid tulevad finaali kaasa. Sama ei saa aga öelda põhjaregiooni parimate kohta. Viie parima etapi kokkuvõttes on Beletsky kogunud 75 punkti, Petrovas 64, Neretnieks 62, Kivisild 59. Varssavis tõotab kolmele suure finaali kohale tulla tihe rebimine. Varssavis võisteldakse kolmel päeval ning kõik seal kogutud punktid lisatakse viie parima etapi punktidele. Esimesel päeval on kavas 145 cm Tabel C sõit, kus punkte jagatakse kümnele parimale põhimõttel 10-9-8-7-…-1. Teisel võistluspäeval on kavas 150 cm ümberhüpetele ja punktid vastavalt tavalisele skaalale (16 paremat) 20-17-15-13-12-11-10-…-1. Viimasel võistluspäeval, mil kavas 155 cm ümberhüpetele, antakse tavapäasega võrreldes topeltpunktid.