Tiit Kivisild sõidab Varssavisse võitu kaitsma

Peagi möödub aasta hetkest, mil Tallinnas toimus takistussõidu Kesk-Euroopa liiga finaal, kus eestlased saavutasid kolmikvõidu. Tänavune finaal leiab aset 25.-27. märtsil Poola pealinnas Varssavis.

Kivisild jagab esikohta

Enne finaali heidame põgusa pilgu eestlaste positsioonidele ja võimalustele tänavu. Vaadates FEI poolt avaldatud liiga punktitabelit tuleb kahetsusega märkida, et rahvusvaheline alaliit ei ole selle koostamisel järginud enda poolt kinnitatud reegleid. Põhiliseks probleemiks on asjaolu, et arvestatud ei ole reeglites nimetatud viie parema etapiga, vaid arvesse on võetud kõik sportlaste poolt läbitud etapid. Tehes vajaliku korrektsioonid leiame, et valgevenelane Vasil Ivanov ja meie Tiit Kivisild on kogunud võrdselt 67 punkti. Eestlastest on liiga põhja regiooni esikümnes ehk finaali kvalifitseerunud veel neljandat kohta 52 punktiga hoidev Gunnar Klettenberg ning kümnendana Hanno Ellermann. Mainigem siinkohal, et Varssavis stardivad lisaks eelnevatele veel Rein Pill ja Urmas Raag.

Põhi ületab lõunat

Lisaks põhja regiooni parematele osalevad finaalis lõuna regiooni edukamad. Tänavune olukord on „põhjarahvastele“ soodne, kuna parim lõuna regiooni sportlane on kogunud vaid 36 punkti ning esikolmiku konkurentsi sellega ei sekku. Varssavis on liiga parimate selgitamiseks kavas kaks osavõistlust. Neist esimene kõrgusel 150 cm annab tavapärased, teine kõrgusel 155 cm kahekordsed MK punktid. Samuti lähevad arvesse seni kogutud viie parima etapi tulemused.

Sarnaselt mullusega pääseb selgi korral meie liigast MK nn. suurde finaali kolm parimat. Saksamaal Leipzigis toimuvale suurüritusele on täna reaalsed võimalused kvalifitseeruda nii Tiit Kivisildil kui Gunnar Klettenbergil. Viimane peab edastama hetkel kolmandat kohta hoidvat Leedu esinumbrit Benas Gutkauskast, Kivisild ei tohi endast mööda lasta rohkem kui ühe sportlase. Ellermann on osalenud vaid kahel etapil, mistõttu tema punktisaak on väike ning reaalsed võimalused esikolmikusse jõuda on ülimalt teoreetilised. Raag ja Pill osalevad vaid võistluse arvestuses.