Tiit Kivisild tõusis MK liigas teiseks

Pisut rohkem kui nädalapäevad tagasi jagati Bratislavas meie liiga MK punkte. Sealne Grand Prix oli siinse liiga viiendaks MK etapiks.

Mäletatavasti oli Bratislava GP-l meie parimaks Hanno Ellermann (Parkuur), kes hobusega Quality Time lõpetas 12.-l kohal kogudes sellega MK viienda koha punktid. Teatavasti Lääne-Euroopa sportlased meie punkte ära ei korja ning seetõttu ei ühti sageli välja sõidetud koht MK punktide kohaga.

Liiga tabelis meie edukaim Tiit Kivisild (Ruila Tall) lisas oma kontole Bratislavas 9 punkti, mis tõstis ta 44 punktiga teisele kohale. Juhib endiselt Kivisildist rohkematel etappidel osalenud valgevenelane Vasil Ivanov, kelle viis parimat arvesse minevat etappi annavad kokku 59 punkti. Kolmandaks on tõusnud Valgevene sportlane Ibrahim Vaskov 38 punktiga, neljandana jätkab tema kaasmaalane Igor Vasiljev.

Eestlastest mahub hetkel esikümnesse veel Peterburi etapi võitnud Gunnar Klettenberg (GKG), kellel kogutud 26 punkti. Valgevenelaste edu säilib tõenäoliselt pärast sel nädalal peetavat Leedu MK-etappigi, kuna nemad on esindatud täies koosseisus, meie parim – Kivisild – samas ei osale. Parimad võimalused positsiooni parandada ongi Klettenbergil, kuna teised meilt osalevad sportlased on kogunud punkte tunduvalt vähem.