Tiit Kivisild võttis Poznanist liiga võidupunktid, Grand Prix võitis Felix Hassmann

Poznani võistluse seni parim eestlaste tulemus tuli MK-etapi sõidust, mis ühtlasi oli võistluse Grand Prix`s. Kuni 160 cm kõrguste takistustega sõidu lõpetas Tiit Kivisild Cinnamoniga viienda kohaga, mis oli Kesk-Euroopa liiga parim tulemus.

Poznani võistluse põhisõidu ümberhüpetele pääses vaid kolma sportlast Lääne-Euroopast. Tiit Kivisild ja Cinnamon läbisid 28. startijana samuti põhiparkuuri vigadeta, kuid kahjuks said ühe karistuspunkti ületatud normiaja eest. Sarnase tulemuse tegi Suzanne Tepper Madalmaadest hobusega VDL Fakir, kes oli Kivisildist veidi kiirem. Kaheksandal kohal lõpetas Kesk-Euroopa liiga teise tulemusega leedukas Andrius Petrovas hobusega Complemento, liiga kolmanda koha punktid andis kümnes koht poolakate liidrile Jaroslaw Skrszycznskile, kes võistles hobusega Balouzino. Kivisild oli MK-sõidus ainuke eestlane.

Ümberhüpetel keegi enam vigadeta sõitu ei teinud. Kiireima "nelja" tegi sakslane Felix Hassmann, kellele see oli juba kolmandaks Longines Ranking sõidu võiduks Poznanis – jalgpalliterminoloogiat kasutades tegi Hassmann hat trick`i. Grand Prix`s oli Hassmanni ratsuks Horse Gym`s Balzaci. Teisel kohal lõpetas belglane Jan Vinckier hobusega Emilie de Diamant AS samuti nelja karistuspunktiga. 12 karistuspunkti kogus kolmanda koha pälvinud norrakas Dag Ove Kingsrod hobusel Dimaro vd Loosie Heide.

Pärast meie liiga viimast etappi omavad Tiit Kivisild ja Andrius Petrovas võrdselt 67 punkti, millega nad esialgsete arvestuste kohaselt tõusid jagama teist kohta Vladimir Beletsky järel. Venelasel on punkte 77, kahelt viimaselt etapilt ehk Budapestist ja Poznanist ta punkte juurde ei kogunud. Poznanis langes Beletsky Rocketmaniga välja.

Täna on Poznanis sõita veel Last Chance sõit, tõusva raskusega sõit kõrgusel 140 cm, millest sarnaselt teistest pühapäevastest sõitudest kirjutame homme-ülehomme.