Tiitlikaitsjale Scott Brashile ja Hello Sanctosele tänavu juba kolmas LGCT etapivõit

Möödunud nädalavahetusel peeti Londonis Longines Global Champions Touri etapp, millel oma tänavuse kolmanda võidu saavutas tuuri mullune võitja, Longines Ranking esinumber, Scott Brash hobusega Hello Sanctos.

Londonis peetud LGCT etapil pääseseid pärast kahe 160 cm kõrguste takistustega vooru puhtalt läbimist ümberhüpetele viis võistluspaari. Esimesena startisid ameeriklanna Laura Kraut ja Nouvelle, kes pärast paari viga katkestasid. Järgmisena startinud Maikel van der Vleuten ja VDL Groep Verdi Tn N.O.P. lõpetasid nelja karistuspunktiga. Kolmandana asus starti Longines Ranking teine number Ludger Beerbaum hobusega Zinedine ja tegi puhta sõidu, jäädes samas Vleuteni tulemusele kahe sekundiga alla.

Kodupubliku ootusärevad pilgud olid seepeale suunatud hetke maailma esinumbrile Scott Brashile, kes oli tänavu Hello Sanctosega juba kaks LGCT etappi võitnud. Noor takistussõitja võttis piisavalt riske ja liikus tempokalt. Kõik plaanitu õnnestus ja nii lõpetas ta vigadeta ning üle viie sekundi Beerbaumist kiiremini. Oodata jäi vaid Ühendriikide sõitja Katherine Dinani ja Nougat du Vallet`i sooritust. Noor ameeriklanna asus püüdma Brashi tulemust, kuid paraku kukkus (seda küll õnnelikult nii endale kui hobusele) ja pidi leppima neljanda kohaga. Brash võis hakata tähistama oma tänavust kolmandat LGCT etapivõiti.

Tuuri üldarvestuses võtsid aga kaksikjuhtimise enda kätte rootslased. Liider on Rolf-Göran Bengtsson 221 punktiga, teist kohta hoiab 201 punkti kogunud Henrik von Eckermann. Sama punktikoguse, kuid halvema paremate kohtade kogumiga on kolmas Edwina Tops-Alexander. Tuuril on jäänud veel Lausanne ja Viini etapid ning finaal Dohas.