Tinne Vilhelmson-Silfven jättis Stockholmi koolisõidu MK-etapi võidu Rootsi

Stockholmi Horse Show üheks suurhetkeks oli pühapäeva pärastlõunal peetud Reem Acra Lääne-Euroopa koolisõidu MK-etapp, kus võidu jättis korraldajamaale Tinne Vilhelmson-Silfven hobusel Don Aurello.

Vilhelmson-Silfveni ja Don Aurello tulemuseks hindasid kohtunikud 84.700%, mis jäi kõikidele teistele võistluspaaridele püüdmatuks. Rootsi koolisõitja on tänavu osalenud veel kahel MK-etapil, kusjuures Taanis Odenses saavutas ta viienda, Saksamaal Stuttgardis neljanda koha. Kõikidel etappidel on Vilhelmson-Silfven võistlenud sama hobusega ja paiknes enne Stockholmi etappi edetabelis kuuendal kohal.

Rootsi jäi ka võistluse kolmas koht, mille tagas Patrik Kittel hobusega Watermill Scandic H.B.C tulemusega 82.175%. Kahe rootslase vahele plateseerus teiseks sakslanna Kristina Sprehe hobusega Desperados FRH tulemusega 82.775%. Sprehe, kes eelnevalt on olnud ka Stuttgardis ja Lyonis teine, peaks toimetuse arvutuste kohaselt tõusma teiseks ka lääne liiga edetabelis, jäädes vaid punktiga maha liidrikohta hoidvast itallannast Valentina Truppast.

Stockholmi MK-etapi tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/5706 .

Lisaks koolisõidule võistlesid Stockholmis CSI3* tasemel valitud takistussõitjad. Stockholmi takistussõiduvõistlus on eripärane seetõttu, et osalema pääseb kutsete alusel maksimaalselt kakskümmend ratsanikku. Tänavuse 150 cm kõrguste takistustega Grand Prix võit jäi Rootsi ning selle tegi teoks Malin Baryard-Johnsson, olles hobusega H&M Tornesch ümberhüpetel ainuke puhas. Teise koha saavutas sama sponsori hobusel, kellel nimeks H&M Cash In, teine Rootsi takistussõitja Peder Fredricson. Kolmas koht kuulus Stockholmi Grand Prix sõidus Madalmaade paarile Jur Vrieling ja VDL Bubalu.