Toimus legendaarne Luunja Karikas

Võistlusklassi Kauge Tähe Sära võitja Katri Klettenberg ja Salomon. Foto: Kaisa Hurt

Juulikuu esimesel laupäeval toimus Luunja pargis legendaarne Luunja Karikas. Ilmataat oli õnneks meie poolt ja päeva alguses esinenud tugev vihmasadu lõppes võistluse alguseks. Kohal oli Eesti takistussõidu paremik, sh Urmas Raag, Rein Pill, Gunnar Klettenberg, Tiit Kivisild, Kullo Kender, Tarmo Kutsar ning teised noored ja andekad ratsutajad.

Esimene sõit oli ümberhüpetega 135 cm kõrgune parkuur, mille võidu tõi koju meie oma Urmas Raag, Luunjas kasvatatud 7-aastasel Verdictil. Teisena lõpetas Rein Pill Jambvillel ja kolmandana Gunnar Klettenberg Hunteril. Põhisõidu auhinnaks oli 2 nädalane kasutusõigus Jeep Wranglerile, mille pani välja Carring. Samuti toetas sõitu Luunja Karika pikaajaline peasponsor Tartu Mill.

Järgmiseks võistlusalaks oli kuue takistusega sõit ehk Joosepi redel. Kuue takistusega sõit tähendab seda, et rajameister Renee Nüüd oli püsti pannud kuus järjestikust ja seotud vahedega takistust ning teise vooru pääsemiseks pidid osalejad kõik takistused ületama vigadeta. Seda põnevat ja kaasahaaravat võistlusala toetas Dimedium.

Sõidu alguses oli viimase ehk kõige kõrgema takistuse kõrguseks 140 cm. Sõidu võitis endine Luunja tallide sportlane Kullo Kender oma ustaval Artasel, kes ainsana ületas puhtana 170 cm kõrguse takistuse. Sõit oli väga pingeline kuni viimase vooruni, kus mitu ringi puhtalt hüpanud esikolmik välja kujunes. Teisena lõpetas ühe eksimusega Tarmo Kutsar Bel Cantol ja kolmandana kahe lati pudenemisega oma küla mees Rainer Hõim Dutchyl.  Auhinnad andis üle vallavanem Aare Anderson.

Kolmandaks võistlusalaks oli KAUGE TÄHE SÄRA ehk osa võtsid endised võistlussportlased, kes pole enam tippspordis aktiivsed. Esimese koha saavutas Gunnar Klettenbergi abikaasa Katri Klettenberg hobusel Salomon. Teisena lõpetasid kõigile ratsasportlastele tuntud Siim Nõmmoja ja Luunja tallide Jackson vh Dauwhof. Kolmanda koha võitis Luunjas treeniv tulevane kardioloog Teele Kasepalu, samuti Jacksonil. Auhinnad pani välja meie ustav toetaja Horsecare Estonia.

Võistlusklassi Kauge Tähe Sära särav esikolmik.

Päeva viimaseks, kuid põnevamaks võistlusalaks oli JUMP & DRIVE. Alustuseks pidid võistlejad läbima raja hobusega, seejärel jooksma kiiresti autoni, sealhulgas ka ise hüppama üle pisikese takistuse. Viimases osas pidid osalejad sõitma Carringilt välja pandud Jeep Wrangleriga läbi koonustest koosneva takistusraja. Võistlus oli lõpuni välja meeletult pingeline ja põnev, kindlasti pealtvaatajate lemmik. Sõidu toetaja, Lahe Kinnisvara, pani välja ööpäevase kasutusõiguse basseiniga Kalda Villale, mille võitis jällegi Kullo Kender, seekord laenatud hobusel Unicum Z. Teisena lõpetasid Urmase käe all Luunja tallides treeniv nooruke Sofi Kurvits ja Power Boy, autojuhiks toetav isa Tanel Kurvits. Kolmanda koha teenis välja Urmas Raag oma 6-aastasel Luunjas kasvatatud hobusel Verona.

Jump and Drive võitja Kullo Kender. Foto: Sven Shois

Täname kõiki osalejaid, pealtvaatajaid, korraldajaid, Luunja vallavanemat Aare Andersoni ning toetajaid – Tartu Mill, Carring, Luunja Vald, Lahe Kinnisvara, Horsecare Estonia, Equifirst Estonia ja Dimedium.

Kohtume juba järgmisel aastal legendaarsel Luunja Karikal.