Tondi juubelivõistlusel lõpetati Resta väikeponide sari ja ERL-i Ponikarikas

Tonidi maneežis oli eile juubelihõngu, kui 20. Tondi Suure Ponikarika raames lõptati Resta Väikeponide Karikasari ning toimus ERL-i Ponikarika väike finaal.

20. Tondi Suur Ponikarikas toimus kõrgusel 95cm, sama sõit oli ERL-i Pobikarika väikese ringi finaalsõiduks. Osalevaid paare oli 19, kellest ümberhüpetele pääses üheksa. Parima tulemuse sõitis ümberhüpetel välja Saku Suurhallis ERL-i Ponikarika suure ringi võitnud Monika Varter (Tondi) poniga Jalica van Blommerschot, kellele kuulus Tondi Suur Ponikarikas, kuid mitte ERL-i finaaletapi võit. Finaal suurimad punktid kogus teisena lõpetanud Sophia Luisa Aland (Tartumaa) poniga Fresh-Finesse, kellele järgnes kolmanda kohaga Kristel Saul (Ruila Tall) poniga Mon Aco.

Sophia Luisa Aland ja Fresh-Finesse said finaalsõidus maksimumpunktid; foto Külli Tedre

Finaalis saadud võidupunktidega tõusis Aland koondarvestuses teiseks, kuid võidu võttis hooaja jooksul viis etappi võitnud Vändra klubi sportlane Taisi Viire poniga Hidalgo, kes finaali lõpetasid kaheksandal kohal. Viire punktisummaks kujunes 135, Alandil teisena 113. Kolmanda koha saavutas üldarvestuses 97 punkti kogunud Anett Pajur (Tondi).

Resta Väikeponide sarja finaal peeti kõrgusel 80cm, kusjuures traditsiooniliselt sõitsid kuni 130cm kõrgused ponid 10cm madadalamal. Selle finaali võit läks Leetu, mille saavutas Audra Stepanauskaite poniga Pegazas. Teise koha eest sai finaali suurimad punktid Maris Kangur (Tondi) poniga Tormis, kolmas koht kuulus Amelia Liis Mikk`le (Simon) poniga Kukas. Resta sarja kokkuvõttes oli edukas Tondi klubi, mille sportlased võtsid koondarvestuses suisa seitse esimest kohta. Esikolmiku hõivasid Saskia Maripuu (122 p.), Maris Kangur (103 p.) ja Karoliina Grauberg (100 p.). Resta sarja punktitabeli leiate aadressilt http://www.ratsaliit.ee/pa_file/resta-vaikeponide-karikasari-2015-punktiarvestus/

Monika Varter ning Jalica van Blommerschot võitsid kaks sõitu; foto Külli Tedre

Juubelivõistlusel peeti viimase alana kuni 105cm kõrguste takistustega tõusva raskusega sõit, mille võitis sarnaselt Tondi Suure Karikaga Monika Varter Jalicaga. Kõik Tondi juubelivõistluse tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/479?locale=et&year=2015