Tondi klubi poniratsutajad noppisid taas Peterburi sõprusklubiga kohtumiselt hulga häid kogemusi ja emotsioone

Võistkonnad pärast takistussõitu. Foto: erakogu

Juba kolmandat korda võõrustas Peterburi klubi „Derby“  Tondi klubi poniratsutajaid. Üheskoos veedeti lõbusalt aega ja peeti maha võistlus nii kooli- kui takistussõidus. Elamusi ja kogemusi jagus kõigile ning väga kodune tunne oli taaskord Peterburis käia.

Seekord, karmi pakast trotsides õnnelikult Derbysse jõudnud, oli võõrustajatel  meile avapauguks  plaan presenteerida naabruses asuvat uut ratsakompleksi.  Etteruttavalt võib öelda, et klubi „Forside“ nägemine tõmbas meil ikka vaiba jalge alt. Derby on küll suur ja uhke, aga värskelt nähtu ületas kõik. Tegemist oli uue koolisõidumaneežiga ja kõige sinna juurde kuuluvaga,  mille ehitasid vanemad oma kahele ratsutajast lapsele. Tõsi, neist vanem treenib nüüd küll  Hispaanias. Kokku ei olnud uues klubis  hoitud millegi pealt, kaasa arvatud väga hea maitse pealt mitte.

Klubi „Forside“ maneež

Õpikogemus Venemaa parimatelt ponikoolisõitjatelt

Meie aga jäime siiski jalgupidi maapeale. Tagasi Derbysse jõudes oli hea kodune tunne. Jagasime meile kasutada antud ponid sportlaste vahel ja treeningud võisid alata. Meie koolisõiduvõistkonda kuulusid Kaia Loviisa Kink pisiponil Freddy (64,138 %), Karoliina Grauberg Avataril (62,495 %) , Maris Kangur Kristyl (68,707 %) ja Sonja Roberta Sedin Magnolial (66,121 %).

Individuaalselt võitis koolisõidu juba traditsiooniliselt  Julia Gorbacheva, seekord ponil Kristy, tulemusega 70,517%. Individuaalne kolmas koht kuulus Maris Kangurile ja Kristyle ülitubli skooriga 68,707 %. Neljandale kohale jõudis Monika Varter  ponil Delfin, (68,261 %). Meie pesamuna  Katariina Merila startis samuti individuaalselt.  Tema poniks oli Vermut ja tulemuseks tubli 62,500%. Koolisõidu võistkondliku karika võitsid küll võõrustajad, meie tüdrukutel pole aga midagi häbeneda. Võistlesime ju Venemaa parimatega ja olime tegelikult väga võrdsed. Kogemusepagasist rääkimata.

Meie vähene vaba aeg sisustati ülimalt uhke veekeskuse külastamisega.  Kes sulistada, saunatada, torutada ei tahtnud,  need läksid Kaiega linna peale ja käisid Venemaa vanimas muuseumis Talvepalee naabruses. Laupäeval,  pärast koolisõitu üllatasid korraldajad meid 5-käigulise lõunaga Derby uhkes restoranis.

Võistkonnad pärast koolisõitu

Takistussõidus ülitihe heitlus suurele karikale

Takistussõit toimus meie Peterburi viimasel ehk neljandal päeval. Parkuuriks oli koheste ümberhüpetega handicapiga 70/80 cm.  Võistlusplatsiks 2/3 maneeźi, (47 x 60 m), soojendusplats 1/3 maneeźi,  (20 x 47 m).  Võistkonnas oli, nagu ikka, 4 sportlast, arvesse võeti kolme parema tulemused ja mõlemad võistkonnad võistlesid samadel ponidel. Põhidistants  oli lihtsamapoolne, ümberhüpete rada aga huvitav ja head manööverdamisoskust nõudev.

Tondi maneeźi võistkond oli seekord oma tugeivamas koosseisus: Kaia Loviisa Kink, Monika Varter, Kärt Kingisepp ja Katariina Merila. Individuaalselt tegi kaasa koolisõiduvõistkonna liige Maris Kangur.  Stardijärjekorrad loosisime ponide järgi ehk kumba võistkonna liige esimesena antud poniga sõidab.  Loosida oskasime hästi, ainukesena läks meist esimesena starti meie pesamuna Katariina Merila väikesel (128 cm)  Hollandist varsana toodud õrnukesel   6-aastasel Sheymasil.  Katariina hüppas kindlalt, ka ümberhüpped sujusid  peaaegu, pärast eelviimast takistust unustas aga hetkeks raja, pööras valele poole, tegi imeliku sik-saki ja kihutas viimasele, mille hüppas puhtalt.

Edasi sõitsid Derby kolm tüdrukut ja samuti puhtalt. Nende liider Julia Gorbacheva suurel Valgevene päritolu 12-aastasel kirjul ponil Kristy  üritas superlõiget, tegi selle küll ära ja vaatamata sellele, et  ei teinud millegipärast teist lõiget, sai ümberhüpetel kirja väga hea aja.  Tundus, et Derby võidab seekord ka takistussõidu.

Meie tüdrukute kord. Esimesena startis  Kaia Loviisa Kink  superponil Kristy ja sõitis hästi. Nii hästi õnnestusid pöörded, et  läks lausa 3,22 sekundiga Julia ees võistlust juhtima.  Tekkis juba väike lootus, et kõik pole veel kadunud.  Kärt Kingisepp ja Soome passiga Läti päritolu eelmisel aastal Eestist ostetud 10-aastane suur poni Magnolia läbisid parkuuri ja ümberhüpped puhtalt, kuid kaotasid siiski 3,5 sekundiga Derby  Magnolia võistlejale Vasilisa Erastovale. Taas olime kaotusseisus.

Meie viimasel võistkonna liikmel Monika Varteril ja suurel Hollandi päritolu 10-aastasel ponil Avatar tuli maha ümberhüpete esimene takistus. Kõik  olenes Derby võistkonna viimasest võistlejast Julia Eremenkost ja tema väikesest ponist Sheymas,  kellega meie Katariina oli juba puhta sõidu teinud. Võistkonna võiduks pidi ta saama vähemalt  0, 24 sek.parema aja kui Kärt Magnolial.  Julia eksis aga koguni kahel tõkkel, sai kirja 8 kp.

Tondi oli 0,24 sekundiga võitnud ja sai suure  karika omanikuks.  Tublid tüdrukud Kaia Loviisa, Katariina, Monika ja Kärt, kes  ei jäänud võõraste hobustega hätta,  pidasid närvipingele vastu ja said  ilusate Venemaa lipuvärvides rosettidega koju tulla.

Individuaalselt võitis võistluse ja pani oma poniaastatele ilusa punkti Kaia Loviisa Kink (Kristy) edestades ligi 2 sekundiga teiseks tulnud Venemaa juunioride koondise kandidaati , 15-aastast Vasilisa Erastovat. Kolmas koht kuulus samuti Kristyl võistelnud Venemaa koolisõidu juunioride koondise liikmele, 15-aastasele  Julia Gorbachevale. Teine meie parim oli  Katariina Merila väikesel ponil Sheymas, kes üldarvestuses tuli viiendaks.

Tondikad ekskursioonil