Tondi maneežis hüppasid kadrid

Tondil on ikka tähistatud rahvakalendri mardi- või kadripäeva. Seekord siis kadripäeva ja takistussõiduvõistlusega. Üllatuslikult oli kohale saabunud suur hulk kadrisid ja enamus koos hobustega.

Kohale olid tulnud peale oma Tondi kadride ka kadrid Lagedi, Perila ja Kurtna lähedalt tallidest. Enamus kadrisid ei olnud küll päris kadrid, vaid inglid, kummitused, rüütlid, kauboid, päkapikud ja oli ka palju igasuguseid loomi – leoparde, hunte, rebaseid, kasse (nii saabastega kui ilma).

Võisteldi kahes parkuuris: 40 või 50 cm puhtusele (väga väikesed ponid või algajad võistlejad) ja valiktakistussõidus 60-75 cm. Peab kohe ütlema, et Tondi kadrid olid kangemad ja ei jätnud teistele suurt midagi.

Kergema parkuuri, kus tuli hüpata 9 ristikujulist takistust, suutsid 16 kadrist tervelt 15 läbida puhtalt ja teenida I koha sini-must-valged rosetid. Väikseim poni, kes võistles, oli 105 cm kõrgune Etti, ja noorim osavõtja sepembrikuus 10-aastaseks saanud Kristiina Klaassen.

Tondi väikese Kadri tiitli ja karika omanikuks sai žürii (Ene Kirde, Krista Rosenberg, Kristel Valge) poolt valitud Valge Daam – Elis Eliite Põldmaa, II väikese kadri tiitli pälvis Musketär – Daša Švaikovskaja ja III kadri oli Roosa Ingel – Kirkke Eliise Põldsalu.

Teises parkuuris oli osavõtjaid 20 ja siin oli lugu palju keerulisem: kadrid pidid ise tee tegema ja seda nii, et jõuaks 45 sekundiga vähemalt kõik „kallid” takistused ära hüpata ja võimalikult rohkem ka „odavamaid”. Maneeži oli üles seatud 8 erineva raskusega takistust, mida kõiki võis 2 korda hüpata ja mis andsid punkte vastavalt 1-8. Võitis see, kes rohkem punkte kogus. Parkuuri tee „käekirja” järgi võis selgelt aru saada, et nii mõnigi kadri oli palganud endale „tee tegija”. Siis oli veel neid kadrisid, kes ülehindasid omi võimed, aga rohkem oli neid, kes hoopis alahindasid endid ja hüppasid vaid kergemaid takistusi.

Kadri karika võitis ülekaalukalt 51 punktiga Grete Rebane alias Saabastega Kass oma alles sügisel ostetud särtsakal ja väga ilusal hallil väikeste ponide klassi jääval 7-aastasel hollandi sportponil Iris. Teine koht 43 punktiga Annabel Vilgile alias Kummitus kogenud ponil Tormis (omanik Aili Ohlau) ja kolmas koht 42 punktiga Kadriks kehastunud Karoliina Graubergile ponil Valli (omanik Ain Viidu). Kõik kolm esimest jõudsid hüpata enim takistusi – 10. Neljas ja viies auhinnaline koht võrdse tulemusega 41 punkti läksid Kaia Loviisa Kingile ponil Mango (8 puhtalt, 1 mahaaetud) ja Britt Nigulile Kashmiril. Kuues oli 39 punktiga Mailis Jüriska ponil Hamlet. Nemad jõudsid hüpata 7 takistust.

Ka selles parkuuris valis žürii välja 3 kostüümi. Parimaks tuli Ingel – Minna Tismus, teiseks Kapten – Mailis Jüriska ja kolmandaks (varane) Päkapikk Liis Karlsson. Kostüümiauhinnad pani välja Dolce Vita ja auhinnad andis üle Helen Merila.

Korraldajad tänavad oma tööga väga hästi hakkama saanud peakohtunikku Elena Aru, peasekretäri Krista Rosenbergi, Kristel Valget, kohtunikke Britt Nigulit ja Ene Kirdet, kõiki Tondi maneeži lapsi, kes maneeži korrastasid, takistusi pesid ja platsimeeskonnas kaasa lõid.

See kõik oli nagu eeltööks 2 nädala pärast, 7.-8. detsembril toimuvale esimesele laste sõpruskohtumisele laenatud hobustel Peterburi-Tondi takistus- ja koolisõidus.

Kadripäeva võistluse tulemused leiate meie kalendrist: http://www.hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=11&y=2012&id=1003

Tondi RSK / Kristel Valge