Tondi Talve jätkus põnevust ja üllatusvõite

Eile peeti Tondi Maneežis talvine takistussõiduvõistlus nimega Tondi Talv, mis oli ühtlasi peaprooviks järgmisel nädalavahetusel alustavale suurvõistlusele, Ratsaliidu talvisele ponide karikasarjale takistussõidus.

Peale Tondil treenivate laste osalesid võistlusel ka noored Perilast ja Lagedilt. Perila omad tulid katsetama omi noori hobuseid, kuid Lagedilt olid kohal tõsised poniratsutajad.

Esimeseks võistluseks oli 2-osaline parkuur handycupiga 70 cm algajatele ratsanikele ja hobustele ning ponidele turjakõrgusega kuni 140 cm. Väiksemad ponid, kel oli turjakõrgust kuni 130 cm, hüppasid 10 cm madalamalt. Esimene osa oli väga lihtne ja pikkade pealesõitudega, samas kui teine osa oli juba pööramisoskust ja nutikust nõudev. Kas oli viga treenerist peakohtunikus Ain Undis, kes tõbisena rangelt võistlust jälgis, liiga varajases võistluspaika saabumises (aeti sassi võistluse kellaaeg), reede õhtus või veel milleski muus, kuid ette tuli nii kukkumisi kui ka muid viperusi. Eelmise võistluse võitja Mari-Liis Oberg ponil Mari kukkus oma sünnipäeva auks, teine sünnipäevalaps Madli Tauts ponil Valli unustas teises osas ühe tõkke ja sai kirja tõrke. Natukene üllatuslikult võitis Tondi väikese talvekarika Merilyn Isok, kes edestas oma nooremat õde Merieli tervelt 4 sekundiga. Kolmandale kohale tuli Kristina Helmes ponil Mister Moorits Lagedilt. Esikolmik oli ka ainuke, kes kasutas ära kõik võimalikud lõiked. Teise osa läbisid veel puhtalt Helen Rätsep Kädiga, Liis Anette Pae Mangol, Karola Hundimägi Moiral ja BirgiT Loik samuti Moiral. Südi sõidu "raskete ponidega" tegid veel ühe eksimusega teises osas Minna Tismus Tamsiril ja Evelyn Suurkask Eiffelil (kõik Tondi).

Teine parkuur oli 90 cm handycupiga. Ponid ja väikesed hobused hüppasid 10 cm madalamalt. Võidutsesid peamiselt ponid, ainukese hobusel startijana jõudis auhinnalisele viiendale kohale Kätlin Hundimägi Friil. Parkuur ei olnud raske: keerulisi pöördeid ei esinenud ning enamikele takistustest olid pikad pealesõidud. Enamik võistlejaid läbiski parkuuri puhtalt, kuid kolm peamist favoriiti eksisid kõik ühel ja samal tõkkel (Liis Anette Pae Toonikul, Kelly Bersin Maril ja Grethe Aikevitsius Aksimil) Kümnest ümberhüppajast sõitis puhtalt seitse. Võitjaks pärjati Kelly Bersin Nimfal. Teisele kohale sõitsid end Heleri Heinranna ja Rigolett ning kolmandale kohale jõudis üllatuslikult Berta Tsernant Hamletil, kellest äi napilt maha Kristin Kaasik My Lady Marmaladega. Ümberhüpped läbisid puhtalt veel Hanna Aasma Dival ja Merlyn Valma Mombolil.

Sirje Argus