Tondil hüppasid kadrid

Tondi maneeži peaaegu juba traditsiooniks saanud kadripäeva takistus­sõidu­võistlusest võttis kahes parkuuris osa kokku 33 kostümeeritud ratsanikku. Esimese parkuuri läbisid kõik üheksa osavõtjat puhtalt, parkuuri nr 2, handicapiga 60/70/80 cm, võitis Monika Varter ponil Mango.

Esimese parkuuri, mis koosnes kolmest maalatist ja viiest ristikesest, sõitsid kõik üheksa osavõtjat, kelledest noorim 7-aastane Emma Randväli, puhtalt. Eraldi anti välja auhinnad parimale kolmele kostüümile: Karina Domanova alias Haldjas, Katariina Merila alias Ingel ja samuti haldjaks kehastunud Sonja Sedin. Eriauhinna sai ka viimasena ilma ratsanikuta startinud hobune Bona Dea, tegelikult aga Mia Marleen Lanno, kes kandis hobusemaski.

Kohtunike kogu poolt oli võistlejatele üllatustest, milleks oli dr. Riin Lanno poolt läbi viidud pulsi ja vererõhu kontroll vahetult peale parkuuri läbimist. Pulsid kõikusid 104-st 169-ni, vererõhud veelgi rohkem. Parimad näitajad olid Emma Ermil, Emma Randväljal ja Saskia Maripuul. Neile ka doktori poolt väikesed meened.

Parkuur 2 oli handicapiga 60/70/80 cm 10 takistusest koosnev parkuur, kus puhtalt hüpanute vahel jagati kohad täpsemale normiajale sõitnute vahel. Kokku oli siin 25 ratsanikku: 60 cm oli valinud 12 võistlejat, 70 cm 10 ja 80 cm 3 võistlejat. Puhtalt läbis parkuuri 18 võistlejat. Täpseima ajaga (normiajast 0,2 sek kiirem) võitis väga ühtlase sõidu teinud Monika Varter ponil Mango. Ainult 0,15 sekundiga kaotas talle üllatuslikult teiseks tulnud Hanneloore Juurikas ponil Kasimir. Ka kolmas koht oli üllatus – Marianne Tsedenova hobusel Reserva, kaotus esikohale pool sekundit. Neljaski koht, Maris Kangur ja Tormis, mahtus ainult ühesekundilisse erinevusse normiajast. Kõige täpsema aja, erinevusega normiajast 0,14 sek., sõitis siiski välja Annabel Vilk Kasimiril, kuid 2 viga marsruudil ei lubanud enamat kui 23. koht. Erinevused normiajast kõikusid +8,54 kuni -6,77 sekundit.

Siingi jagati auhinnad parimatele kostüümidele. Ettearvatult võitis Europagari poolt välja pandud suure tordi Kukrumäe Saatuslik Naine. Teise koha vääriliseks hindas žürii Monika Varteri Pipi ja kolmandaks Hanneloore Juurikase Päkapiku. Neilegi Europagari auhinnad.

Tervisetest näitas suuri kõikumisi nii pulsisagedustes kui vererõhkudes. Parimad näitajad olid Karoliina Graubergil, Reti Kilvetil ja Meriel Isokil.

Kohtumiseni Tondi Jõulukadrillil 22. detsembril.