Tondil hüppasid mardid

Möödunud pühapäeval, mis oli teatavasti mardilaupäevaks, peeti Tondi maneežis traditsiooniline takistussõiduvõistlus, mille läbivaks teemaks oli mardipäev.

Kuigi Tondi traditsioonilise mardipäeva takistussõidu põhisõidud olid seekord ERL-i kalenderplaanis, oli külalisvõistlejaid vähevõitu. Traditsiooniliselt oli ka kohal peakohtunik Mart, täpsemalt Mart Maidvee. Enim osavõtjaid (19) oli, nagu alati, madalamas parkuuris, (kahefaasiline 80 cm). Kohtunike väikese apsu tõttu anti välja kaks esikohta: Minna Annabel Tismus (Tondi) ja Toonik ning Eliise Aro (KRT) ja Silvester Going Light saavutasid esikoha võrdse ajaga teises faasis 17,44 sek. Kolmas koht kuulus väikeponil Mango startinud Karoliina Graubergile, kelle ajaks märgiti teises faasis 18,03 sek.

Teises parkuuris, (valiktakistussõit kõrgusel 100 cm), kuhu oli kogunenud kaheksa osavõtjat, kuulusid kolm esimest kohta Tondi põhikolmikule: kindel võitja 590 punktiga oli Monika Varter Jalica van Blommerchotil, teine 500 punktiga Grete Rebane Machol ja kolmas 480 punktiga Kaia Loviisa Kink Mahdi F-l. Esmakordselt Tondi maneežis radu teinud Maarja Berkmann oskas takistused kuidagi teistmoodi ja huvitavalt üles panna, jättes sõitjatele võimaluse oma teede valikul teha mitmeid erinevaid variante, ja nii olid peaaegu kõigil võistlejatel erinevad rajad.

Kolmandas, tõusva raskusega parkuuris kõrgusel115 cm, läks starti neli Tondi poniratsanikku. Pingelises ja tasavägises võistluses hüppasid puhtalt ja läksid ümberhüpetele Grete Rebane Machol ja Kaia Loviisa Kink Mahdi F-l. Mõlemad läbisid ka ümberhüpped puhtalt; võitis napilt Grete Rebane. Kolmandaks jäi põhiparkuuris ühe takistuse maha ajanud Monika Varter Jalica van Blommerchotil.

Päeva põnevaimaks ja kaasakiskuvaimaks kujunes hoopis kalenderplaaniväline handicapiga (50, 60 või 70 cm) stiilipunktidele mardisõit, kus hindekohtunikeks ei olnud küll mardid, aga olid Dina Ellermann, Paul Argus ja Katy Kullerkupp. Tervelt 14 võistlejat oskasid parkuuri puhtalt läbida ja parimate stiilipunktidega võitis Sonja Roberta Sedin Mandlil, jättes teiseks Katariina Merila Emilil. Kolmandat kohta jagasid võrdsete stiilipunktidega 9-aastane Mia Marleen Lanno Kädil ja noorim osavõtja, 8-aastane Emma Randväli Mial.

Mardipäevale kohaselt anti igas sõidus pardi näol eriauhind parimale kostüümile ja auhinnasaajateks olid Eliise Sõrmus, Grete Rebane ja Katariina Tomann.

Tondi maneež tänab igakülgse abi eest kalenderplaanivälise võistluse läbi viinud lapsevanemaist kohtunikke: peakohtunikku Riin Lannot, sekretäre Monika Maripuud, Helen Merilat ja Jaanus Graubergi, rajameister Paul Laurit, korrapidajat Hele Mai Kinku, starterit Pjotr Sedinit, platsimeeskonda Arto Varterit ja Maido Kinku. Erilised kiidusõnad ka meid kõiki söötnud Helle Rannikule.

Kohtumiseni Tondil kahe nädala pärast, kadripäeva koolisõidul, kuhu ootame ka külla Peterburi klubi „Derby“ ponisõitjaid. Möödunud võistluse tulemused leiate aadressilt http://www.hobumaailm.ee/?page=37&m=11&y=2014&id=1563

Kristel Valge