Tondil toimus Eesti ja Venemaa poniratsutajate sõpruskohtumine

Aegu tagasi populaarseks olnud riikidevahelise sõpruskohtumise traditsiooni taastas eelmisel nädalavahetusel Tondi Maneež. Takitus- ja koolisõidus võistelnud ratsanikud Tondilt, Veskimetsast ja Peterburist said kõik näidata oma oskusi võõrustava talli ponidel.

Mõlemal alal peeti nii võistkondlikud kui individuaalsed arvestused. Võistkonnas osalesid meie poolt Tondi Maneeži noored, Veskimetsa sportlasted tegid kaasa individuaalarvestuses.

Üldjoontes võib nentida, et kui takistussõidus oli meie omadel kodumaneeži eelis ja minekut enam, siis koolisõidus näitasid kauged külalised oma tugevat paremust. Takistussõidu individuaalne esikoha pälvis Karoliina Grauberg Vallil (Tondi) ning ka üldvõit tuli kiiremate aegade tõttu Eestile. Koolisõidus läksid aga kõik auhinnalised kohad, nii individuaalsed kui ka võistkondlik – Venemaale. Võitja Julia GorbatÅ›eva tulemuseks ponil Mari oli 68,5 %.

Sõpruskohtumistel on plaanis ka jätkuda ning juba aasta esimesel kuul sõidetakse Peterburi, et uuesti võistlusväljakul mõõtu võtta.

Põnevat ja toredat kokkuvõtet võistlusest võite lugeda hobumaailma sündmuste rubriigist.