Tops-Alexander parim La Coruna MK-etapil

Edwina Tops-Alexander ja Vinchester. Foto: FEI/ Manuel Queimadelos/Oxer Sport

Kui osa maailma tippudest oli möödunud nädalavahetusel kogunenud Genfi, siis paljusid võis kohata Hispaanias La Corunas, kus toimus järjekorras seitsmes Mk-etapp takistussõidus. Võistlusklassi domineerisid seekord vaid 9-aastased hobused Vinchester ja Chalou, kel olid ratsanikeks vastavalt Edwina Tops-Alexander ja Emanuele Gaudiano.

38 sportlast läksid punktilisa koguma Javier Trenori kogutud 160 cm kõrgusele rajale, kellest kümnel õnnestus põhiparkuuris vigu vältida. Loomulikult on pea alati need üks-kaks õnnetut, kes jäävad ümberhüpetelt napilt eemale ning sel korral olid nendeks Lucia Le Jeune Vizzini (Loro Piana Filou de Muze) ja Eric van der Vleuten (Wunschkind 19), kes mõlemad said kirja ühe karistuspunkti ületatud normiaja eest.

Ümberhüpetel tegid kuus sportlast taaskord puhta soorituse. Neist kiireimaks osutus alles Pariisis Grand Prix’ võitnud Edwina Tops-Alexander, kelle 9-aastane Vinchester hüppas alles varasemalt samal nädalal oma esimese 150 cm kõrguse parkuuri, seega oli talle esmakordne katsetus ka 160 cm kõrgune MK-etapi sõit. Austraallanna õnneks klappis kõik ideaalselt ja La Coruna esikohapunktid kuulusid juba teist aastat järjest talle. Teine koht kuulus samuti 9-aastasele hobusele, kelle nimeks oli sel puhul Chalou ja ratsanikuks Emanuele Gaudiano. Omapärase ja suure hüppega täkk ületas finišiliini ligi pool sekundit hiljem kui Vinchester. Kolmandale kohale jõudis vanameister Ludger Beerbaum hobusega Cool Feeling, kellega on koostööd tehtud vähem kui neli kuud. Puhtad sooritused tegid veel Jos Verlooy (Igor), Olivier Robert (Tempo de Paban) ja Christian Kukuk (Colestus).

Emanuele Gaudiano ja Chalou. Foto: FEI/Manuel Queimadelos/Oxer Sports
Ludger Beerbaum ja Cool Feeling. Foto: FEI/Manuel Queimadelos/Oxer Sports

Üldarvestuse liider on endiselt Steve Guerdat 58 punktiga, kellele järgnevad Pieter Devos (49 punkti) ja Daniel Deusser (40 punkti).

Järgmine Lääne-Euroopa MK-etapp on plaanis ülejärgmisel nädalavahetusel Londonis London Olympia nimelise võistluse raames.

Kõik La Coruna tulemused leiate siit

News | Longines FEI Jumping World Cup – La Coruna 2018

Spectacular showdown of champions in Spain 🇪🇸🙌It was a day of elegance and drama as Edwina Tops-Alexander jumped to the top at the LONGINES FEI Jumping World Cup in La Coruña for the second year in a row ✌️Is there any stopping this Australian and her talents? 🇦🇺👀

Posted by Fédération Equestre Internationale on Pühapäev, 9. detsember 2018