Tori karikasarja „Tori Hobune 2010” IV etapp, Särevere lahtised MV takistus- ja koolisõidus

11. septembril toimus Järvamaal Säreveres Tori karikasarja „Tori Hobune 2010“ IV etapp. Ürituse korraldamisel abistasid meie kooli hobumajanduse esimese ja teise kursuse õpilased.

Igaühele jagati ülesanded, mida tuli võistluse käigus teha – kes tõstis platsi peal takistusi ning abistas sekretariaadis jms. Peakohtunikuks ja rajameistriks oli seekord Kristjan Lepp, koolisõidu peakohtunik Maiken Lepiste, kohtunik Kadri Tammistu ja peasekretäriks Piret Hommuk.

platsimeeskond. Foto: Pipi-Liis Siemann

Võistlustel oli kavas kolm koolisõiduskeemi ja neli parkuuri. Viimase parkuuriga kaasnesid ka ümberhüpped. Esimeses parkuuris puhtusele-kiirusele, mille kõrguseks oli 70-80 cm, tuli tori hobuse arvestuses võitjaks Kaisa Solba hobusel Pucara. Samuti osalesid selles parkuuris meie kooli kolm keskhariduse baasil hobumajanduse teise kursuse õppijad, kelleks olid Evely Luga hobusel Leedy, Maris Jundas hobusel Reps ja Grete Viljaste hobusel Erikson ja põhikooli baasil hobumajanduse teise kursuse õppija Marilin Sein hobusel Hr. Hanks. Kohalikest trennilastest osalesid takistussõidus Anja Šiškova hobusel Reps, Eret Muru hobusel Leedy ja koolisõidus Riin Reitman hobusel Harmoonia.


Fotod: Pipi-Liis Siemann

Ilusaid tulemusi kõrgemates parkuurides saavutasid tuntumatest võistlejatest Andrus Kallaste, Annika Veerpalu, Mariah Orover ja Marko Villemson. Koolisõidus sõideti A19, A8 ja L7 skeeme ja nendest võttis osa ka Järvamaa Kutsehariduskeskuse ratsutamise treener Reet Jänes hobusel Pikee ning tallimees Signe Paap hobusel Harmoonia. Tubli tulemust koolisõidus näitas Kirsika Neimla hobusel Agarus Ise, kes võistles ainsa võistlejana raskemas skeemis L7.

Marko Villemson. Foto: Pipi-Liis Siemann

Nagu igal võistlusel, ei olnud seegi erand kukkumiste ja tõrkumiste poolest, mis pakkusid pinget nii võistlejatele, kui ka pealtvaatajatele. Keegi viga ei saanud ja võistlused lõppesid õnnelikult. Loodame, et võistlejad ja pealtvaatajad jäid üritusega rahule.

Rohkem pilte võistlusest: http://picasaweb.google.com/Tiinakrolljkhk/