Tori ringrajal katsetati rakendihobuseid

Enn Ehastu ja Faalur; foto Krista Sepp

Tekst ja fotod Krista Sepp

Eesti Hobusekasvatajate Seltsi ja SA Eesti Maaelumuuseumid Tori Hobusekasvanduse koostöös toimusid 2.juunil hobuste sõidu-ja veokatsed.

Osavõtjaid oli Toris stardis 14, neist viis eesti hobustega, viis tori hobustega, kolm eesti raskeveohobust ja lisaks oli rahva ees rakendispordis tugev tegija KWPN Dylano Riina Rõa juhtimisel. Läbiti 1 km traavis ja seejärel 1km sammus kindlaksmääratud vankri- ja kelgukaaluga. Kolmevõistluses, kus lisaks traavile ja sammule veetakse veokelku, osalesid Enn Ehastu viie aastase tori täkuga Faalur ja Ester Ader samuti viiese tori täkuga Aldersain.

Kolmevõistluse võitis Enn Ehastu Faaluriga, tehes maksimumtulemuse veokelgu rajal. Ester Ader tegi Aldersainiga väga head sõidud traavis ja sammus, peale veokatset tuli siiski leppida teise kohaga.

Vilve Pilv, täkk Heigo omanik Maie Kukk`ega

Eesti tõugu noorhobuste parim oli täku Aiken 788 E järglane Anna, võistles Viive Pilv. Eesti tõugu hobuste kahevõistluses vanematele hobustele kordas eelmise aasta võitu Age Põldaru Visuga. Temale järgnesid Rosanna ja Raja Teele Rael Säkki ning täkk Repliik Riina Rõa juhtimisel. Kaks karikat võitis tori hobustega Maret Kasemets, Hermiga noorhobuste arvestuses ja Akeenaga vanemate hobuste arvestuses. Need tori hobused on pärit Kolgaküla Tallist, Hermi on täku Härra 13 767 T ja Akeena Aacheni 13
739 T järglane.

Age Põldaru ja Visu

Eesti raskeveo hobustest oli rajal kolm neljaaastast täkku, parima tulemuse kahe ala kokkuvõttes saavutas täkk Heigo, kellega võistles Viive Pilv. Täku aretaja on Andres Supp ning omanik Maie Kukk. Tegemist on täku Heartland 2199 ER järglasega. Järgnesid võitjapaarile Hans-Kristjan Kallaste Kallisega Pärivere Tallist ning Viive Pilv Merit Tõkkele kuluva Norbertiga .

Rakendikatsed annavad ülevaate hobuste jõudlusest ja võimaldavad teha aretajatel paremaid valikuid.