Toris peeti sõidu- ja veokatseid

Eile, 06. juunil, peeti Toris hobuste kombineeritud sõidu- ja veokatseid, ühtekokku võttis mõõtu 17 hobust, arvukamalt olid esindatud tori tõugu hobused, keda tänavu oli võistlustules 11.

Alates 1928. aastast korraldatavate katsete peamiseks eesmärgiks on selgitada välja parimad hobused, kellele kaalutakse tunnustuse andmist, mis omakorda on aluseks nende hobuste kasutamisele aretustöös. Tänavu osales Eesti hobusekasvatajate seltsi korraldatud katseil lisaks eelpooltoodud tori tõugu hobustele kaks raskeveo tõugu hobust ja üks eesti tõugu hobune. Vabaklassis lõi kaasa kolm hobust. Kaugemad tulijad olid Võru ja Valgamaalt, aga Soomestki.

Tori tõugu hobuste kahvõistluses tunnistati seekord parimaks mära Päike, kelle aretajaks on Aldo Vaan ning omanikuks on OÜ Topi Mõis. Tori tõugu noorhobuste kahvõistluses tuli parimaks mära Viva, kelle aretajaks ja omanikuks on Kaja Väärsi. Tori tõugu hobuste kolmevõistluse võitis täkk Arfus, aretaja ja omanik Ester Ader.

Eesti raskeveo tõugu noorhobuste seas oli uhkes üksinduses parim täkk Koit, aretaja Viktoria Kaasik ja omanik Anna-Leena Impiö. Eesti raskeveo tõugu hobuste kolmevõistluses oli tublim aga täkk Ekstor, aretaja Vaike Talu, omanik Boris Razumovski. Eesti tõugu hobuste kahevõistluse parim oli seekord mära Teele, aretaja Heino Kallas, omanik Maie Kukk. Vabaklassis oli tänavu võidukas mära Arabella, kelle aretajaks ja omanikuks on Peeter Nurmik.

Üritust väisanud Pärnu Postimehe ajakirjaniku Tõnu Kanni hinnangul uudistas katseid sadakond pealtvaatajatki, mis tema arvates on väga tubli tulemus, eriti, kui arvestada, et katsed toimusid kolmapäeval.

Eesti Hobusekasvatajate Selts