Toris taastati legendaarne Põrgu Karika nime kandev võistlus

Möödunud nädalavahetusel võisteldi Pärnumaal Toris Põrgu Karika nime kandval võistlusel nii kooli- kui takistussõidus. Toris Pärnu jõe kaldal asuva Tori Põrgu järgi nimetatud võistlus oli aastakümneid kestnud traditsioon, mis vahepeal soiku jäänud.

Takistussõitjad võtsid mõõtu pühapäeval, mil nende kõrgeimaks sõiduks oli 130cm kõrguste takistustega ümberhüpetele peetud parkuur. Põhiparkuuri läbis puhtalt viis võistluspaari, kes selgitasid parima ümberhüpetel. Veenva, enam kui seitsme sekundilise eduga,võttis võidu korraldavasse Pärnumaa klubisse kuuluv Andrus Kallaste, tehes seda hobusega Ilsonne v Bareelhof. Teine ja kolmas koht kuulusid Paul Argusele, kes oli teine hobusega Banderas B ja kolmas hobusega Caesar. Ümberhüpetel osalesid veel neljandana lõpetanud lätlanna Jolanta Adamsone hobusega Luksora ja viienda koha pälvinud Helina Kalev hobusega Putter Atacama.

Kallaste ei võitnud mitte ainult 130cm parkuuri, vaid oli sama hobusega parima ka 110/120cm handycap sõidus. Kõrgusel 100cm oli parim samuti Pärnumaa klubisse kuuluv Marlen Ojaste hobusega Calve, 80cm võitis Riin Kurrikoff hobusega Trikk.

Laupäeval peetud koolisõiduvõistluse kõrgeimaks tasemeks oli skeem L36, kus parimana tegi skoori 68.250 Maria Vanatoa hobusega Caprice. Sama paar võitis ka skeemi A23, seda tulemusega 70 täpselt.. ABC2 skeemi parimad olid tulemusega 66.711 Sandra Hints ja Hinoa B, skeemis ST2 Kristi Tiido ja Elsa tulemusega 65.736.

Põrgu Karika koolisõidu tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/927?locale=et&year=2016,

Takistussõidu tulemused https://ratsanet.ee/events/979?locale=et&year=2016