Tormihoiatust trotsides toimus laupäeval Veskimetsas takistussõiduvõistlus

Tuleb tõdeda, et endiselt on ilmataat ratsutajate sõber. Lubatud kõva torm jäi seekord tulemata ning Veskimetsas sai tuulevaikuses kenasti tõkkeid ületada.

Päeva alustasid madalal kõrgusel kalenderplaanivälise sõiduna 70 cm hüppajad. 38 startinud võistluspaarist osutusid parimateks Jenni Ilmarinen (SA Tallinna RK) ning Sassi talule kuuluv poni Filipetti. Teisele kohale jõudsid Leana Kalve (RSK Caballus) ja Felicia, kolmandaks Elizabeth Põder (SA Tallinna RK) ja Kardo.

Võistlus läks tulisemaks, kui kõrgused hakkasid kasvama. Järgmise sõiduna toimus kahefaasiline parkuur kõrgusel 80 cm. Siin napsas võidu Tallinna RSKsse kuuluv, kuid Perila Tallides treeniv Kadri-Liis Kõrm hobusel Unique, jättes teiseks oma treeneri Paul Arguse (Tondi RSK) hobusel Edie-Amingo G ja kolmandaks Margareth Eikneri (Sa Tallinna RK) hobusel Claudia-Cardinale.

Eelviimase sõiduna kavas olnud 100 cm parkuur toimus kahes arvestuses. Omavahel said mõõtu võtta harrastajad ja avatud klassi sõitjad. Harrastajate hulgas ei olnud vastast Priit Pernale (Tondi RSK) ja Hermelale, kes viisid ilusa sõiduga võidu Jüri talli. Teiseks tulid Janek Zalite (Tondi RSK) ning Quintender Avos Z samuti Jüri tallist ning kodutalli kastanid tõi tulest välja Maris Uustalu (Tallinna RSK) oma truul võistluspartneril Terbel. Avatud klassid võidutses Britt Nigul (Tondi RSK) Listral, teisena lõpetas Margareth Eikner (SA Tallinna RK) Caludia-Cardinalel ning kolmandana Helen-Britt Liidemann (RK Ruila Tall) Sicco 7-l.

Päeva kõrgeim sõit peeti takistustel kõrgusega 115 cm. Selles sõidus osutus teisele püüdmatuks Paul Argus (Tondi RSK) hobusel Caesar, napilt teisena lõpetasid Riina Seder (Tondi RSK) ja Kleopatra ning kolmandana Lotte-Getter Saar (Kurtna RK) ja Little Ladybird.

Head aasta lõppu kõigile ning kohtumiseni järgmisel võistlusel juba uuel aastal.

Ingrid Pruual