Totilas on saabunud Paul Schockemöhle talli Saksamaal

Euroopa juhtiv hobusekasvataja ja -vahendaja Paul Schockemöhle ostis maailma edukaima koolisõiduratsu Totilase vahetult pärast WEGi lõppu. Veterinaarsed ülevaatused ja paberimajandus võtsid oma aja, ent nüüdseks on hobune saabunud oma uude talli Saksamaale.

„Minu kirg selle suure täku vastu on juhtinud mind haarama võimalusest ta endale osta. Vabandan ka hilise Totilase müügi pressiteate pärast, aga olime eelmiste omanikega kokku leppinud diskreetsuses kuni lõpptehinguni,“ lausub Paul Schockemöhle. Kõik vajalikud meditsiinilised uuringud on lõppenud edukalt.

Vapustavad Totilas ja Edward Gal võitmasWEG-il järjekordset kuldmedalit. Foto: Dirk Caremans/FEI

Edward Gal ja Totilas võitmas WEG-il järjekordset kuldmedalit.

Foto: Dirk Caremans/FEI

„Saksamaa on siiani olnud tippratsude ekspordimaa. Miks mitte ka importida, kui turul on väga eriline hobune. Ma väga tahtsin kindlustada selle hobuse Saksamaa hobuste aretusse ja seda ma ka tegin. Võibolla ma suudan isegi kindlustada Saksamaa spordile uue tugeva partnerluse, sest meil on mitmeid tipp-klassi ratsutajaid ja treenereid. Aga selle kõigega on aega, Totilas on oma vanuse kohta saavutanud väga palju ning väärib hetkel puhkust,“ lisab Schockemöhle.

Kui Paul Schockemöhle Totilast esimest korda nägi, oli ta temast lausa lummatud. „Peale seda olen ma Totilast jälginud järjepidevalt. Minu jaoks on temas olemas kõik, mis heal sportlasel vaja: kolm tipp-klassi elastset allüüri, uskumatu enesekandmine ning koondamise võime, energia ja loomulik võitlusvaim. Rääkimata tema mentaalsest rahulikkusest, mida saab alati jälgida auhinnatseremooniatel, kus ta lausa naudib publikult saadud aplausi.“ Kunagi varem ei ole Schockemöhle näinud sellist hobust, kes ühendaks endas kõiki neid omadusi ja teiste hobuspetsialistide andmetel ei olegi teist sellist enne olnud. Seepärast on Totilast kirjeldatud ka kui „imehobust“.

Läbi esmaklassilise treeningu, hoolitsuse ja juhtimise on Edward Gal suutnud vormida selle täku põhiomadustest erakordsed spordisaavutused. Võistluspaar Totilas ja Gal on näidanud tähelepanuväärseid etteasteid ja suuri hetki kõigile hobusearmastajatele üle maailma ja seda ei unustata mitte kunagi,“ rõhutab kolmekordne Euroopa Meister takistussõidus – Paul Schockemöhle.

Artikli koostamisel on allikaks olnud uudis aadressil:http://www.eurodressage.com/equestrian/2010/10/26/totilas-arrives-paul-schockemohles-stable-muhlen-germany