Totilas saab isaks; samas lahkus tema enda isa

Vaatamata omanike varasemale otsusele, et tänaseks juba legendaarseks saanud täkk keskendub üksnes spordikarjäärile, vaatasid omanikud Keis ja Tosca Visser oma plaanid uuesti üle ja muutsid meelt.

Esialgu oli plaanis keskenduda lisakoormusi kandmata 2012. aasta Londoni Olümpiamängudeks valmistumisele, kuid tohutu hulk kasvatajaid soovisid saada temast järglast ja nende arv osutus nii suureks, et see pani omanikke ümber mõtlema.

Selleks, et piirata soovijate arvu, otsustati küsida Totilase sperma doosi eest ebamõistlikult suurt summat, milleks on täna 5500 eurot. Lisaks sellele tuleks soovijal esitada avaldus, mille põhjal hakatakse välja valima ainult parimaid ja sobivaid märasid Totilase järglaste kandmiseks.

Selle fantastilise looma spermat uuritakse hetkel Utrechti ülikoolis ja uuringute põhjal saab määrata märade arvu, kellel võimaldatakse saada Totilase järglase emadeks, tingimusel, et nad läbivad karmi castingu.

Lahkus Totilase isa, trakeeni sugutäkk Gribaldi

Ainult mõned päevad pärast tema ametlikku pensionile minekut ja „preferent“ täku (ingl k – eelistatud) staatuse välja kuulutamist suri 16aastane trakeeni täkk Gribaldi.

Must iludus oli toodud Paul Shockemöhle paarituskeskusesse 2010. paaritushooajaks, kus tal tekkis aordi rebestus ja ta võitles mitu päeva oma elu eest Telgte hobuste vetkliinikus. Sõbrapäeval, 14. veebruaril kõrgelt tituleeritud sugutäkk suri.

Tema FEI taseme sõitja Edward Gal oli uudisest löödud.

Gribaldi pärineb Saksamaalt ja varsana oli ta müüdud Otto Langelsile, kes esitas teda 1995. aastal täkunäitusel, kus aastane varss oli edasi müüdud 300 000 DEM-i eest Hollandlastele. Aasta hiljem oli Gribaldi aktsepteeritud KWPN ühingu poolt sugutäkuna. 2003.a. oli ta nimetatud eliittäkuks Trakeeni ühingu poolt ja 2004. aastal nimetas KWPN teda „Keur“ täkuks.

Gribaldi on järgmiste Hollandi A-koondise hobuste isa: Totilas, Sisther de Jeu ja Painted Black. Tema järglastest on ametlikult litsentseeritud 16 täkku.

Edward Gal ja Gribaldi. Foto:www.leadingstallions.nl/

Angelique Maasik