Townend hoiab jätkuvalt LRK3DE liidripositsiooni

Oliver Townend & Cooley Master Class krossil/ Foto: kentuckythreedayevent.com

Oliver Townend ja Cooley Master Class püsivad visalt missioonil võita Land Rover Kentucky kolmevõistlus teist aastat järjest. Krossil näidati suurepärast sooritust ning tulemusele lisati vaid 1,2 karistuspunkti ületatud normiaja eest (kokku 25,3 kp).

FEI edetabeli liider oli oma hobusega muidugi väga rahul: “Cooley Master Class näitas täna palju suuremat innukust kui aasta varem ning oli kohati isegi liiga isepäine. Kuid ilmselgelt oli ta krossiks valmis: kui suutis oma peas otsused vastu võtta, tundus ta kohati kindlam kui ma ise. Ta teadis oma tööd hästi ja ning nautis krossi täiel rinnal.”

1,2 karistuspunkti osas arvas Townend, et need võisid olla tingitud poole krossi peal ära kadunud rauast: “Olin raua kadumisest teadlik ning seetõttu tasakaalustasin hobust rohkem kui muidu. Pinnas oli iseenesest väga hea, lihtsalt rohi veidi libe ja enne põhilist veetõket Cooley Master Class libises veidi, mistõttu pidasin targemaks veidi alalhoidlikumalt sõita ja teda kindlamalt tasakaalus hoida.

Vaata Oliver Townendi ja Cooley Master Classi krossi:

Leading Ride: Oliver Townend and Cooley Master Class at #LRK3DE

Want to see how to ride cross-country like the world's #1? Overnight leaders Oliver Townend (Official) and Cooley Master Class maintain their lead after cross-country – watch below. Thanks USEF Network for the video!

Posted by United States Eventing Association, Inc. (USEA) on Laupäev, 27. aprill 2019

Ameeriklane Boyd Martin hobusel Tsetserleg tõusis puhta, normiaja piires sõiduga teiseks (27,9 kp) ning samamoodi vigadeta sõiduga võttis kolmanda koha enda kätte Tim Price Xavier Fare’il (30,9 kp). Price’il on oluline takistussõidus kõik mängu panna, sest võit Kentuckys viiks ta ühe sammu võrra lähemale Rolex Grand Slamile (kirjas on juba viimase Burghley Horse Trials võit).

Pärast koolisõitu teisel kohal olnud Piggy French pidi Quarrycrest Echoga rohkem vaeva nägema kui tavaliselt ning lisas seetõttu oma tulemusele 6,4 karistuspunkti ületatud normiaja eest (kokku 33,5 kp). Siiski on ta enne viimast ala kõrgel viiendal kohal.

Kõigist 41 krossil startinud hobusest lähevad viimasele ülevaatusele 31. Tõketel tehtud vigadeta lõpetas krossi 26 paari, neli langesid rajal välja, kaks loobusid ning neli hobust võeti maha enne krossistarti. Nende seas pidi kaks hobust maha võtma ameeriklane Buck Davidson, kes esimese hobusega kukkus tõkkel 20b nii õnnetult, et murdis rangluu.

Viimane ala, takistussõit algab meie aja järgi kell 20.00 õhtul. Kõiki tulemusi näeb siit.