Traagiline põleng viis meie hulgast tuntud Vene takistussõitja Arseny Shpakovsky

Kurvad sõnumid saabusid eile, pühapäeval, 5. veebruaril Venemaalt. Traagilises põlengus hukkus Venemaa takistussõidukoondise liige Arseny Shpakovsky (35).

Sportlane oli pidanud kodus oma sünnipäeva, kui maja põlema süttis. Hetkel ei ole täpsemalt teada, kas majaomanik oli ainus hukkuja. Teadaolevalt olid Arsenyl abikaasa ja väike tütar, kuid ka nende saatus on praegu selgusetu.

Eesti takistussõidusõpradele ei ole Shpakovsky võõras. Olles mitmete meie koondislaste isiklik sõber, veetis ta suvepäevi näiteks Urmas Raagi juures, kus harrastati koos ühist hobi – kalapüüki. Urmase sõnul oli tegu toreda ja rahuliku mehega, kes oli väga hea ratsutaja. Arseny oli pärit ratsutajate perekonnast ning tema esimeseks treeneriks oli isa. Ratsutamine oli sportlase sõnul elu, tema sihid olid kõrged ning ta lootis jõuda Olümpiamängudele. "Spordis on minu eesmärgiks olla poodiumil, vähemaga ei tohi leppida," on Shpakovsky lausunud.

Eestis korraldatud võistlustest osales Shpakovsky viimati 2009. a. Ruila MK-etapil, kus saavutas Grand Prix-s kaksikvõidu. 2008. a. suvel võttis ta etapivõidu Riias ning oli eskohal Moskva nelja-tärni GP-s. Eelmise aasta Riia MK-etapil oli Spakhovsky kaasmaalase Beletsky ja meie Gunnar Klettenbergi järel kolmas. Samuti esindas Shpakovsky Venemaad mullu Madriidis toimunud Euroopa Meistrivõistlustel. Kuna viimasel hooajal olid sportlase kasutuses ainult noored hobused, jäi tema Rolex Rankingu lõppkohaks jäi 506.

Intervjuu Arseny Shpakovskyga pärast Ruila MK etapi võitu: http://hobumaailm.ee/?page=10&id=20&video=44

Hobumaailma toimetus ühineb paljude kaastundeavaldustega Arseny Shpakovsky omastele.