Traagiliselt kulgenud Luhmühleni kolmevõistluse FEI Classics etapi võitis uusmeremaalane Tim Price

Möödunud nädalavahetusel viidi Saksamaal Luhmühlenis läbi kolmevõistluse eliitsarja FEI Classics eelviimane etapp, mis kujunes sportlase ja hobuse hukkumise tõttu ülimalt traagiliselt. CCI4* tasemel sõitsid parima tulemuse välja Tim Price ja Wesko.

Uue-Meremaal sündinud ja kasvanud, kuid täna Suurbritannias elav Tim Price oli hobusega Wesko ainuke, kes lõpetas võistluse koolisõidust saadud miinuspunktidega, läbides krossi ja takistussõidu vigadeta. Price tulemuseks protokolliti 43.8 miinust. Enne viimast ala, takistussõitu, juhtis Sakslaste suurlootus Michael Jung hobusega Fischer Roscana FST, kuid üks mahaajamine langetas nad tulemusega 45.5 teiseks. Kolmanda tulemuse saavutas Luhmühlenis jänki Boyd Martin hobusega Shamwari 4, tulemus 48.8.

Võitja Tim Price on järjekordne tõusev Uus-Meremaa kolmevõistlustäht. Price on hetkel 32aastane. Oma esimesed etteasted 4* tasemel tegi ta aastal 2009, kui oli 20. nii Badmintonis kui Pau`s. Tänavu saavutas ta Badmintonis üheksanda koha hobusega Ringwood Kky Boy ja kuulus Uus-Meremaa võidukasse võistkonda Houghtoni Rahvuste Karika etapil. Kolmevõistlusega tegeleb muuhulgas ka Timi abikaasa Jonelle, kes kuulus Londioni Olümpiamängudel pronksi võitnud UUs-Meremaa koondisesse.

Enne viimast ja otsustavat etappi, mis toimub septembrikuus Suurbritannias Burghley`s juhib sarja 30 punktiga mitmekordne sarja võitja britt Wiliam Fox-Pitt. 20 punktiga hoiab teist kohta samuti Briti sportlane Oliver Townend, kolmandaks tõusis 17 punktiga Tim Price.

Paraku ei kulgenud sekordne Luhmühleni suurvõistlus sugugi rõõmsates toonides. Laupäeval hukkus krossil 25aastane Saksamaa kolmevõistleja Benjamin Winter, kes kukkudes 20-l takistusel jäi õnnetult hobuse alla. Hobune õnnetuses viga ei saanud. Oma lühikeseks jäänud karjääris võitis Benjamin Winter Saksamaa juuniorite koondise koosseisus 2006.a. võistkondliku EM kuldmedali, samuti oli tal kaks võistkondlikku hõbe ja üks pronksmedal Euroopa Noorte Meistrivõistlustelt. Mullusel Malmös peetud EM-il lõpetas Winter 18. kohal. FEI ja Luhmüleni võistluse korraldajad on avaldanud hukkunud sportlase omastele sügavat kaastunnet. FEI Peasekretär Ingar de Vos sõnas järgnevat: " Kogu ratsaspordi kogukond on seoses juhtunud kohutava õnnetusega sügavas mures. Ratsanike ja hobuste ohutus ning heaolu on FEI peamiseks prioriteediks, kuid kahetsusväärsel kombel leiavad õnnetused, nagu viimati Luhmühlenis, ikkagi aset." Luhmühleni auhinnatseremoonial kandsid kõik auhinnasaajad leina märgiks musti käesidemeid ning lahkusid tseremoonialt vaikuses auringi sooritamata.

Kahjuks ei jäänud Benjamin Winteri hukkumine ainukeseks traagiliseks õnnetuseks Luhmühlenis. Pärast seitsmendat takistust kukkus kokku briti kolmevõistleja Tom Crispi 15aastane hobune Liberal ja suri. Traagiline õnnetus juhtus ka Suurbritannias Somersetis toimunud kolmevõistlusel, kus saadud vigastustesse suri 30aastane Kanada kolmevõistleja Jordan McDonald.