Traavivõistluste hooaeg Hipodroomil on täies hoos

4. jooksu ja Hipodroomi Karika II etapi võitja Juha-Pekka Kavander ja Amour Avenger. Foto: Hipodroom

Traavivõistluste hooaeg lükkus kehvade ilmastikuolude tõttu muudkui edasi, kuid lõpuks on ilmataat halastanud ning möödunud nädalavahetusel, 21. mail, toimusid juba selle aasta kolmandad traavivõistlused Tallinna Hipodroomil. Kokku toimus neli jooksu – 3-aastastele, 4-aastastele, vanematele hobustele (B grupp/nõrgem) ja Hipodroomi Karika II etapp (vanematele hobustele, A grupp/tugevam). Distantsi pikkus kõikides jooksudes oli 2100m, mis on võrdne kahe ringiga võistlusrajal. Enne võistlustulemuste juurde jõudmist jagame veidi lisainfot võistluste korralduse kohta.

Kõik jooksud toimusid autostardist. Autostart tähendab seda, et paarsada meetrit enne stardiiliini peavad võistlejad leidma oma koha stardiauto taga, vastavalt enda võistlusnumbrile, mis selgub loosimise tulemusel, ning peale stardiiliini ületamist kiirendab stardiauto hobuste eest ära. See tagab kõikidele võrdse stardipositsiooni.

Võistlejate eristamiseks määratakse igale jooksule erineva värvusega number, mis kinnitatakse hobuse võistlusvarustuse külge – näiteks kollane/must number 3-aastaste hobuste jooksule, roosa/must 4-aastaste jooksule jne. Võistlusnumber selgub loosimise teel ning avaldatakse võistluste kavas. Ka sõitjad peavad üksteisest eristatavad olema – seetõttu on igal sõitjal kindlad võistlusriietuse värvid, mis tihti sobituvad nende hobuste võistlusvarustusega.

Esimese jooksu 3-aastastele hobustele, kus oli 4 osalejat, võitis napilt mära J. J. DAENERYS Jevgeni Ivanoviga (Eesti) ajaga 2:49.0. Hobuse omanik, kasvataja ja treener on samuti Jevgeni Ivanov. Napilt jäi teisele kohale täkk URANAS ja Stanislovas Kerys (Leedu) ajaga 2:49.0. Kolmanda koha saavutas täkk TOO YOUNG FOR YOU ja Märt Pello ajaga 2:51.5.

1. jooksu pingeline finiš. Esiplaanil Stanislovas Kerys ja Uranas, tagaplaanil Jevgeni Ivanov ja J.J. Daenerys.

Teises jooksus, mis toimus 4-aastastele hobustele, oli osalejaid 10 ning esikolmiku vahel toimus tihe rebimine. Esimesele kohale platseerus FRUIT COSTASHORTA ja Vilis Tsizevski (Eesti) ajaga 2:45.2. Hobuse treener ja omanik on Jevgeni Ivanov, kasvataja Jan Engström (Rootsi). Mõni kümnendik hiljem finišeerus SUBLIME SOA ja Gudmund Haugstad(Norra) ajaga 2:45.9. Kolmandaks jäi CONTESSA CLASSICO ja Veronika Mets (Eesti) ajaga 2:46.1. Fun fact – esikolmikusse pääsenud hobused on kõik märad.

Kolmandas jooksus (vanematele hobustele) osales 7 hobust. Esikolmik mahtus ühe sekundi sisse. Võitis 10-aastane ruun DENVER BRODDE Märt Pelloga (Eesti), ajaga 2:41.2. Hobuse omanikud on Maire Pello & Karl Enroth, kasvataja Brodda International HB (Rootsi). 4 kümnendikuga jäi teiseks 5-aastane täkk URAGANAS ja Ernestas Juškauskas (Leedu). Kolmandale kohale jäi samuti leedukas Dainius Perednikas 9-aastase ruunaga FRANKEL D.E. ajaga 2:41.9.

Vanemate hobuste jooksu võitja Märt Pello ja Denver Brodde. Foto: Hipodroom

Neljas jooks oli avatud vanematele hobustele, kes osalevad Hipodroomi Karika arvestuses. Karikasarja II etapi võitis ülekaalukalt 13-aastane ruun AMOUR AVENGER ja Juha-Pekka Kavander (Soome) ajaga 2:42.3. Juha-Pekka Kavander on ühtlasi ka hobuse treener, omanik on Julle Talli (Soome), kasvatajad Juha Lehtola ja Seppo Markkula (Soome). Samale paarile kuulub ka I etapi võit. Ajaga 2:44.1 jäi teisele kohale 5-aastane täkk BWT FALCON ja Aleksandr Movchanets (Ukraina) ning kolmandaks platseerus 7-aastane mära FORS FORTIS CASS sõitjaga Jevgenia Prassolova (Eesti).

Järgmised traavivõistlused toimuvad Tallinna Hipodroomil juba 4. juunil algusega kell 13:00. Traavispordi hooaja suursündmus American Horse Show toimub 8-9. juulil uuel Hipodroomil Tuulas. Lisainfot võistluskalendri ja Hipodroomi tegemiste kohta on võimalik leida Hipodroomi Facebookis (link – https://www.facebook.com/hipodroom.ee), Instagramis (link – https://www.instagram.com/hipodroom_est/) ning kodulehel (link – https://hipodroom.ee/events/).