Traditsioonilise Luunja Jõulu põhisõidu parim oli Urmas Raag

Vasakult: Andres Zirk, Urmas Raag, Aleksandra Kliimand

Viimasel nädalavahetusel enne jõule võistlesid mitmed takistussõitjad Luunjas, kus peeti juba aastaid traditsiooniks olnud Luunja Jõulu võistlust. Sel korral oli end üles andnud 38 võistluspaari, kes jaotusid nelja parkuuri vahel, võisteldi kõrgustel 100-135. 

Päev algas kiirus-puhtus parkuuriga kõrgusel 100 cm, millest võttis osa 17 võistluspaari. Kõige kiiremad olid selles sõidus Karina Gusseva ja Lionell. Teisena lõpetas Alexandra Somelar hobusel Kismet, talle järgnesid kolmandana Kertu Kütt ja Klarisa, neljandana Kätlian Kilvits ja Kadee ning viiendana Kristin Prei hobusel Ease.

Parkuuri 100 cm võitjad.

Puhtus-kiirus parkuurist kõrgusel 110 cm võttis osa 15 sportlast, kellest vaid kaks sõitsid raja vigadeta. Sõidu võitis Berit Truuts hobusel Adria, teisena lõpetas Deily Aul Lakrical. Kolmandana lõpetas ühe karistupunktiga Kaius Põder Jacksonil. Neljandaks sõitis end Karolin Valge hobusel Jaco ja viiendaks Kristo Kasepalu hobusel Better.

Berit Truuts ja Adria jäid teistele püüdmatuks ka kõrgusel 120 cm, kus nad olid ainukesed, kes suutsid hüpata põhiparkuuri vigadeta, et siis ümberhüpetel startida. Nende järel lõpetas teisena põhiparkuuris kaks karistupunkti teeninud Karolin Valge hobusel Fabriano ning kolmandana Andres Zirk Vermontil. Neljandaks tuli samuti Zirk hobusel Vincent. Viienda auhinnalise koha võttis Melissa-Marion Amiel hobusel Challenger.

Vasakult: Karolin Valge, Berit Truuts, Andres Zirk

Päeva põhiparkuurist, milleks oli tõusva raskuse ja jokkeriga parkuur kõrgusel 135 cm, võttis osa 9 sportlast. Selles sõidus jäid Luunja enda sportlased võitmatuks. Kiire ja puhta soorituse tegid neli sportlast, kellest kõige kiirem oli sel korral Urmas Raag hobusel Ventisette. Teiseks tuli Andres Zirk ja Vermont. Kolmandale kohale platseerus taas Raag uuel hobusel Unicum Z ning neljandaks tuli Aleksandra Kliimand hobusel Warlock.

Vasakult: Andres Zirk, Urmas Raag, Aleksandra Kliimand

Kõige kõrgemas parkuuris oli auhinna välja pannud ka Urmas Kubre, kes toetas nii esemelise kui ka rahalise auhinnaga parimat U25 klassi kuuluvat noorsportlast. Sel korral sai selle auhinna Andres Zirk, kes on ennast, oma talli ja hobuseid näidanud nii siin kui ka välismaal võisteldes mitme hooaja vältel väga heast küljest.