Trakeenide kasvatajad kogunevad laupäeval Heimtalis

Eesti Hobusekasvatajate Seltsi trakeeni tõugu hobuste kasvatajate haruseltsi liikmed kogunevad eeloleval laupäeval Heimtalisse haruseltsi aastakoosolekule, juba mitmendat korda järjest pakutakse enne koosolekut huvilistele Heimtali maneežis trakeenide võistlus-esitlust.

Kairi Dräbtsinskaja, kes on üheks esitluse korraldajaks, rääkis, et tegemist pole siiski mitte päris võistlusega, lihtsalt soovitakse esitleda täkkude paremaid järglaseid. „Jah see pole meil päris võistlus, aegki on piiratud, kuid pooleteise tunni jooksul näitame kindlasti huvitavat vaatemängu,“ rääkis Dräbtsinskaja.

Ta kinnitas, et kindlasti osalevad neli trakeeni tõugu täkku, üks kolme aastane trakeeni tõugu mära ja üks vanem mära: „Näiteks tuleb näitamisele teiste hulgas täkk Aristokraat ja tema kaks järglast. Ilmselt osaleb ka üks tori tõugu hobune.“

Dräbtsinskaja lisas, tegemist pole tavaliste vabahüpetega nagu neid jõudluskatsetel harjumuspäraseks peetakse, täkke esitlevad ratsanikud. Esitlejaiks on meie oma Heimtali meeskond, ta avaldas lootust, et pealtvaatajad saavad esitlusist hea elamuse.

Üritus Heimtali maneežis algab 02. märtsil kell 11.00. Täpsemat infot leiab EHS kodulehelt Internetis aadressil www.ehs.ee

Eesti Hobusekasvatajate Selts