Treeningvõistlus, milles oli positiivne iva

Positiivne tagasisidemöödunud laupäevasele treeningvõistlusele Luunjas ärgitas sündmust põgusalt kirjeldama.  Ega ei toimunudki  ju midagi erilist. Lihtsalt üks avatud ustega treeningvõistlus, mis oli pisut rohkem läbi mõeldud kui tavapärane parkuuri hüppamine nimekirja alusel.

 

Seekord oli põhimõte lihtne, alustati madalamalt ja lõpetati kõrgemal. Harjutamisele andsid  märkimisväärse  lisaväärtuse Urmas Raagi õpetussõnad ja nõuanded raja läbimisel ning ühe võistluspaariga tegelemine erinevatel kõrgustel samas soojenduses.

 

Päev läbi  oli üleval üks parkuur, mille kõrguseid ja vahesid pidevalt  muudeti.  Iga võistluspaar sai võimaluse läbida raja 3 korda enda valitud kõrgustel. Vastavalt sõidetule sai Urmase näpunäidete kohaselt parandada tehtud vigu. Kui sportlane läbis raja valitud kõrgusel, sai ta teha kohese „vigade paranduse“ ja lisaks samas soojenduses  teise tiiru hüpata juba siis tõstetud või langetatud kõrgusel.  See tegi lihtsamaks hobuse soojendamise ja aitas tublisti kaasa tehtud vigade analüüsile. Aja kokkuhoid tuli soojenduste arvelt, ning selle  aja sai ära kasutada sportlane oma vigade analüüsiks ja täiendavaks harjutamiseks. Kõrgused olid kõigil vabalt valitavad, platsimeeskond pööras tähelepanu iga hobuse puhul harjutamist vajava tõkke mõõtudele.

 

Üksmeelne soov oli hakata selliseid harjutuspäevi korraldama igas kalendrikuus. Loodetavasti jagub ka platsile abilisi, sest suurim murekoht ongi just platsi korrashoid, tõkete tõstmine ja koristamine. Kui soovime, et kogenud treenerid jagaksid sõidu ajal õpetusi, ei tohiks talle jätta samal ajal kohustust pabulaid korjata ja mahaaetud latte tõsta! Kui lati tõstmisega saame kõik hakkama, siis takistussõidu kunsti sügavusi tundvaid treenereid pole just ülearu palju. Kasutagem siis spetsialistide aega otstarbekalt!

 

Seekord pidas maneezikohvikut Otto Raag, kes oli ette valmistanud imemaitsvad koogid, võileivad, salatid, pirukad ja palju muud. Kõhud said täis ja suupisteid jagus kokkuvõtete tegemise ajakski.  Seekord kaotajaid ei olnud.

 

21. detsembril toimub Luunjas selle aasta viimane ERL-i kalenderplaaniline võistlus „Luunja Jõul 2013“. Loodetavasti ilm soosib tulijaid ja kõik on oodatud!