Tryonis hukkus veel üks hobune

Suure kurvastusega teatab FEI koos WEG’i korraldajatega, et Rootsi kolmevõistleja Anna Freskgårdi hobune Box Qutie eutaniseeriti krossil saadud vigastuse tõttu.

12-aastane mära lõpetas laupäevase krossi saades tulemuseks 20 miinuspunkti ühe tõrke ning 18 miinuspunkti ületatud normiaja eest. Kuid finišisse jõudes hakkas ta lonkama paremat esimest jalga ning toimetati koheselt Tryoni hobuste haiglasse, kus diagoonisiti pehmete kudede vigastus.

Hobune näitas alguses küll paranemismärke, aga hoolimata veterinaaride järelvalvest halvenes mära olukord, kui jala verevarustusega tekkisid komplikatsioonid. Selle tulemusena otsustas hobuse omanik Therese Örup koos sportlase, groomi ning veterinaaridega mära eutaniseerida.

Box Qutie ja Anna Freskgård olid rahvusvahelisel tasemel võistlenud alates aastast 2013 ning nende nimel on 34 FEI starti, millest 11 on lõpetatud esikümnes. Selle aasta aprillis võitis paar CIC3* tasemel võistluse Strzegomis, Poolas ja eelmisel aastal esindasid nad individuaalselt Rootsit FEI Euroopa meistrivõistlustel kolmevõistluses.

Hobumaailm avaldab sügavat kaastunnet Theresele, Annale ja kõigile teistele, kes Box Qutie’ga seotud olid.

  [Avaldus FEI lehel]