Tšehhid võitsid Furusiyya FEI Nations Cup`i Linzis

Eile sõideti Austrias Linzis Euroopa teise divisjoni Furusiyya FEI Nations Cup`i etapp, mille lõpetas võidukalt Tšehhi koondis, jättes teiseks Ukraina ning kolmandaks Saksamaa.

Linzis osalesid 13 riigi koondised, kellest 9 kogusid punkte Furusiyya FEI Nations Cup arvestuses. Tšehhid võtsid liidripositsiooni juba pärast esimest vooru, mis lõpetati karistuspunktideta. Puhta sõidu tegid nende koosseisus 20aastane Prantsusmaal sündinud Emma Augier de Moussac hobusega Charly Brown, Ondrej Zvara hobusega Cento Lano ning Ales Opatrny hobusega Acovardo. Zuzana Zelinkova ja Caleri II lõpetasid avavooru neljaga.

Teist positsiooni hoidsid pärast esimest vooru nelja karistuspunktiga Poola, Saksamaa ja Ungari. Meie lähematest naabritest osalenud Venamaa ja Leedu teise vooru ehk kaheksa parema hulka paraku ei pääsenud. Venemaa lõpetas avavooru 31 karistuspunktiga, mis andis 11. koha ning Leedu 59 karistuspunktiga, mis jättis nad paraku viimaseks.

Teises voorus oli suurim langeja Ungari, kes avavooru neljale kogus juurde koguni 28 karistuspunkti ja langes kaheksandaks. Soome seevastu tõusis kaheksandalt positsioonile kuuendaks. Tõusu tegi ka kuuendal kohal asunud Ukraina, millele teisest voorust karistuspunkte ei lisandunud ning nii tõusti teiseks. Tšehhid suutis oma edu hoida, kui Augier de Moussac tegi topeltnulli, Zelinkova ja Opatrny lõpetasid ühe karistuspunktiga. Kokku andis see tšehhidele kaks karistuspunkti ja kindla võidu kaheksaga lõpetanud Ukraina koondise ees. Kolmandal kohal lõpetas 13 karistuspunkti kogunud Saksamaa.

Kõik Linzi võistluse tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/1014/1014zeitplanDEU.htm?style=longines. Huvitava faktina lisagem siinkohal, et neljapäeval peetud 150cm kõrguse Longines Ranking punkte andnud parkuuri võitis Austria legend, 73aastane, Hugo Simon hobusega CT.