Tüdrukud tegid ära! Piggy French ja Vanir Kamira krooniti Badminton Horse Trials võitjateks

Piggy French & Vanir Kamira/ Foto: Badminton Horse Trials

70nda Mitsubishi Motors Badminton Horse Trials võit läks uskumatul viisil Piggy Frenchile ja Vanir Kamirale. Piggy jaoks oli antud võistlus 25. kord võistelda CCI5* tasemel ning esimest korda õnnestus tal koju viia võidukarikas.

Kui Oliver Townend hõivas Ballaghmor Class’iga krossi järel liidrikoha 5,3 karistuspunkti suuruse edumaaga Frenchi ees, tundus, et võistluste lõpp on etteaimatav. Piggy ja Vanir Kamira läbisid küll parkuuri puhtalt ning säilitasid tulemuse 26,8kp, kuid Ballaghmor Class ei ole just tihti üle ühe vea teinud.

Hoolimata värsketest hüpetest, mida Ballaghmor Class näitas, kukkus üks latt. Paanikaks polnud veel põhjust, sest Townendil oli varuks veel kolm sekundit ületatud normiaja eest ja kui paar ületas viimase tõkke puhtalt, hakati mõtetes võidutekki juba halli ruuna seljas ette kujutama. Kuid finišijoon oli sel korral Oliveri ja Thomase jaoks liiga kaugel ning lubatud kolme sekundi asemel tiksus ekraanil ette neli. Lõpptulemusele lisandus 1,6 karistuspunkti, mis langetas Townendi tulemusega 27,1kp French’ist tahapoole.

Piggy ei suutnud esialgu võitu isegi uskuda: “Ma vaatasin tablood ja see tundus võimatu. Olin juba õnnelik teise koha üle. Sellega harjub ära, et enamasti ei ole sinu päev ja sa lähed lihtsalt koju ning jätkad treenimist. Kui hommikul ärkasin, mõtlesin korra, et võib-olla võit on võimalik. Rada vaadates loobusin sellest mõttest, sest see oli Vanir Kamira jaoks väga ebasobilik parkuur.”

Vaata nii Piggy Frenchi kui Oliver Townendi parkuuri:

A breathtaking showjumping finale

The rounds that decided the winner of the 70th anniversary title of Badminton Horse Trials

Posted by Badminton Horse Trials on Pühapäev, 5. mai 2019

“362 päeva aastas on Vanir Kamira täielik peavalu. Kuid Badmintoni ja Burghley ajal on ta lihtsalt vapustav. Nendes väikestes märades on peidus midagi erilist ja nad näitavad seda alati just siis, kui kõige rohkem vaja on,” kommenteeris Piggy oma hobust.

Kolmanda koha pälvis Christopher Burton tulemusega 28,1kp. Seda küll algselt tagapool asetsenud Cooley Lands’iga, kes hüppas parkuuri vigadeta. Graf Liberty’ga tegi australlane rajal ühe tõrke ning ületas seejärel veel normiaega. Lõpptulemusele lisandus kuus karistuspunkti (kokku 33,7) ning see kukutas Graf Liberty kohe Cooley Landsi järel neljandale kohale. “Mul ei ole kunagi Badmintonil õnne olnud, seega olen tulemustega väga rahul,” kommenteeris Chris.

Burtoni järel lõpetas viiendal kohal uusmeremaalane Andrew Nicholson Swallow Springs’il. Paaril tuli parkuuris maha kaks latti ning lõpptulemuseks jäi 35,8kp.

Kõik MMBHT tulemused on leitavad võistluste kodulehel. Ühtlasi on järelvaadatavad kõigi kolme ala live ülekanded!