Tuleb jällegi võistlusterohke nädalavahetus

Suvi on kätte jõudnud ja sellet tulenevalt on arvestataval hulgal kasvanud korraldatavate võistluste hulk. Eeloleval nädalavaetusel on Eesti ratsasportlased võistlustules kõikidel meil harrastatavatel tuntumatel ratsaspordialadel.

Oma lugejaid oleme juba informeerinud kestvusratustajate osalemisest Jämsäs toimuvatel Põhja- ning Baltimaade meistrivõistlustel, samuti Niitväljal toimuvast kolmevõistlusest. Kodumaal on tulemas suur karikasarjade nädal. Alguse saavad ERL-i suvine takistussõidu karikasari, mille esimene etapp toimub pühapäeval Veskimetsas ning nelja riiki – Eestit, Lätit, Leedut ja Soomet – hõlmav rakendispordi sari Balti Karikas. Viimase esimene etapp saab teoks Tartumaal perekond Saksa ratsakeskuses. Korraldajate informatsiooni põhjal on osalemas kõigi nimetatud nelja riigi rakendisportlased.

Lisaks nimetatutele jätkuvad etapiga Väänas ERL-i koolisõidu suvine karikasari ning etapiga Veskimetsas Suvine Ponikarikas. Startide arv on ülesandmiste põhjal mõlemal võistlusel tublilt üle saja.

Väljaspool vabariiki võistleb lisaks kestvusratsutajatele rahvusvahelisel tasemel takistussõitja Gunnar Klettenberg (GKG), kes osaleb Moskvas Otrada ratsakeskuses toimuval meie liiga uue hooaja teisel MK-etapil. Võistluse tasemeks on CSI2*-W. Paljud meie takistussõitjad, kelle hulgas Paul Argus (Tondi), Katrin Pill (Ruila Tall), Kätlin Sehver (Ruila Tall), Margit Mägi (Ruila Tall), Madis Morna (KRT) ning mitmed teised, osalevad reedest pühapäevani Soomes Salo linnas Salo Horse Show nimelisel rahvuslikul võistlusel.

Lisaks juba nimetatud ERL-i ja rahvusvahelisse kalendrisse kuuluvatele võistlustele toimub kalenderplaani väline takistussõiduvõistlus Viljandimaal Paemurru tallis. Kõikidest meie ratsasportlaste saavutustest püüab hobumaailm.ee oma lugejatele operatiivselt teada anda.