Türil selgusid parimad Eesti tõugu hobused takistussõidus

Eesti tõugu hobuste meistrivõistluste võitjad – Sandra Soomre ja poni Raket. Foto: Halliki Hanso

22.-23. septembril toimusid Järvamaa Kutsehariduskeskuses järjekordsed võistlused. Esimesel päeval võisteldi koolisõidus ja teisel võistluspäeval olid võistlustules juba takistussõitjad. Võistluse raames selgusid parimad Eesti tõugu hobused kolmes erinevas arvestuses. Eesti tõugu hobuste meistrivõistlused võitis Sandra Soomre (RSK KRT) poniga Raket.

Eesti tõugu hobuste MV toimus kõrgusel 90 cm ning parkuuri sõideti ümberhüpetele. End proovile panemas oli 11 paari, kellest kaks läbis põhiparkuuri vigadeta. Ümberhüpetele pääsesid Natali Teesalu (Pärnumaa RSK) ja poni Tesko ning Sandra Soomre (RSK KRT) ja poni Raket. Viimane nimetatud paar läbis ka ümberhüpped vigadeta, millega oli võit kindlustatud. Teised olid Natali Teesalu (Pärnumaa RSK) ja Tesko, kolmandaks platseerusid Anette Eylandt (EHS) ja väikeponi Error.

Meistrivõistluste laste (kuni 14a) arvestuses oli mõõtu võtmas 8 paari, kusjuures hüpati rada kõrgusel 80 cm. Raja läbis vigadeta vaid üks paar, mistõttu ümberhüppeid ei toimunud ja võitja oli selgunud. Võidu võttis Johanna Jürisson (Tondi RSK) poniga Africana, teised olid ühe mahaajamisega Grete Laasnurm (Tondi RSK) ja Toonik. Kolmanda koha said 4kp-ga ja pisut aeglasema ajaga Birgit Adler (Pärnumaa RSK) ja Retro.

Kolmas meistrivõistluste klass toimus 5-6 aastastele noorhobustele. Kahefaasilises parkuuris osales 8 paari. 80 cm kõrgusel rajal läbis mõlemad faasid puhtalt vaid esikoha saanud Maia-Marii Samberk (Suuresti RSK) poniga Reeda. Teise koha sai Birgit Adler (Pärnumaa RSK) poniga Retro ning kolmandad olid Karoli Kesküll (Lahemaa HK) ja Muuksi Rinti.

Võistluspäeva alustanud 70 cm parkuuris võitis Karmen Kasemets (EHS) hobusega Ramona.

Kõik tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/6646/tul.pdf?1537765200