Turvakiivrikuu peaauhinna Charles Oweni ratsakiivri võitis Meriliis Tilk

Kogu novembrikuu kestnud Turvakiivrikuu-kampaania raames toimunud võistluse, millest osa võtmiseks pidid ratsutajad saatma oma pildi, millele pidi mahtuma nii kiiver kui hobune, võitis loosi tahtel 83 osaleja hulgas Meriliis Tilk. Eriauhinna sai Facebook'is enim like'e kogunud foto eest Elisabeth Palmissaar.

Võistlusele saabus 83 pilti, nii lastelt kui täiskasvanutelt ning päris mitu ka meie Soomlastest naabritelt. Pildi juurde tuli ka kirjutada veidi sellest, miks peaks iga ratsutaja kandma hobustega tegeledes turvakiivrit. Ratsutajate põhjendused panid mõtlema küll. Mitmed pildid aga kõnelesid rohkemgi kui sõnad.

Võitja loosimiseks pandi kõik osalejate eesnimede järgi tähestiku järjekorda ning Fortuunat mängis ratsaliidu peasekretär Siim Nõmmoja. Number 64 määras õnneliku võitja, kelleks osutus Meriliis Tilk.

Kuna laekunud pildid olid laetud üles ka Facebooki ERL Rohelise Kaardi lehele, siis oli osalejatele pakutud veel teinegi auhinnavõimalus. Kõige enam LIKE’sid (903) kogunud pilt tõi üllatusauhinna Elisabeth Palmissaarele, kes selle kindlasti auga välja teenis kui kõige laiema haardega Turvakiivrikuu-kampaania levitaja. Auhinnaks oli Estonian Equestrian Team särk, mida kannavad ka Eesti rahvuskoondise ratsutajad.

Väga tublid ja aktiivsed olid ka Teele Talts, Carmen Peussa, Anna Katariina Nigesen, Liis Laas, Isabel Kärtner, Mari-Liis Oberg jt.

ELISABETH PALMISSAAR: Olen vaid 1,5 aastat tegelenud ratsaspordiga ja see spordiala pole üldse lihtne. Olen üle elanud väga valusaid kukkumisi ja usun, et edaspidi elan veelgi. Ei taha ette kujutadagi kui poleks sellel ajal mul olnud peas kaskat. Ilma selleta ei tasu isegi selga minna. Õnneks on mul hea treener kes õpetab noortele algajatele ratsanikudele kui püha on selles spordialas kiiver e. kaska. Mina tahan veel kaugele jõuda sellele alal ja et seda saavutada on minu pea ja tervis on kõige olulisemad, neid tuleb kaitsta.

Foto: Helen Palmissaar

Võistlusele laekunud pilte saate vaadata SIIT

Charles Oweni ratsakiivri pani auhinnaks välja Veskimetsa hobuvarustuse pood Helketmar.