Udeküll noppis Riias võite, Liinamäe parim koht kolmas

Riias Kleistu ratsakeskuses toimuval rahvuslikul võistlusel osalevatest eestlastest läks eile kõige paremini Andres Udeküllil, kel õnnestus võita kaks sõitu ning saada teisigi auhinnalisi kohti.

Laupäeval toimunud viiest parkuurist õnnestus eestlastel võita kaks kõrgemat ehk 120 ja 130 cm – mõlemad esikohad noppis Andres Udeküll hobusel Calcyl.

130 cm parkuuris tuli tublile neljandale kohale Kristi Luha Vacantosel, kel samuti õnnestus vigadeta sõita. Puhas sõit tuli Andreselt ka Sir Siriusel, see andis 17 võistluspaari seas auhinnalise 6nda koha.

Luha ja Vacantos pälvisid teises faasis saadud 4 karistuspunktiga neljanda koha ka 120 cm kõrguses sõidus, kus neid edestasid veel kolmandana lõpetanud Andres Udeküll ja Henrietta. 26 osalejaga peetud parkuuri esimeses osas tegi Andres vigadeta sõidu ka Zappal, kuid üks viga teises faasis, mis tingis süsteemi esimesse takistusse sisse sõitmise ja sellele järgnenud möödasõidu süsteemi teisest elemendist, andsid kokku 12 kp ja seitsmenda koha. 1 kp esimeses faasis said kahjuks aga aja eest nii Luha Bisonil kui ka Udeküll Sir Siriusel.

110 cm kõrgusel tegid puhtad sõidud Stella-Ingrid Liinamäe ja Calimero von Cimely, Andres Udeküll ja Zappa ning Maria-Johanna Reinstein ja Saffierah, kes pälvisid 36 paari seas vastavalt kohad 11, 12 ja 13.

Liinamäed saatis aga suurim edu ponil Fresh-Finesse, kellega lõpetati osalejaterohke 100 cm kõrgune avatud klass kolmanda kohaga. Samas tegi puhta sõidu ka Maria-Johanna Reinstein ponil Oldebert`s Dewie, tulles sellega 12ndale kohale.

Riia võistluse tulemusi saate jälgida Läti ratsaliidu kodulehelt: http://leflatvia.lv/web/?id=413884