Udeküll oli Riias võidukas

Laupäeval, 2. juunil, osales takistussõitja Andres Udeküll (Parkuur) hobustega Calcyl ja Sir Sirius Riias Kleistu ratsakeskuses toimunud rahvuslikul võistlusel ning seda edukalt.

Võistlus toimus Läti Noorsoo Olümpiaadi kooli- ja takistussõiduvõistluse raames. Läti Noorsoo Olümpiaad kujutab endas lõunanaabrite spordi suurüritust, kus ühel nädalavahetusel võtavad noor- ning juuniorsportlased mõõtu pea kõikidel olümpiaaladel. Esmakordselt oli suurürituse kavasse lisatud ka ratsasport. Kui viimane viidi läbi MK-etappigi võõrustavas Kleistu ratsakeskuses, siis muude alade noorsportlased võistlesid Jurmala spordikeskustes ja staadionitel.

Udeküll osalses kahes avatud klassi sõidus, kus kõrgusteks 120 cm ja 130 cm. Madalam arvestus õnnestus võita hobusega Calcyl, kellega sõideti kiireim aeg välja ka hilisema 130 cm ümberhüpetel, kuid Udekülli sõnul viis suur võidujanu riskitaju ning liiga äkiline pööre sai saatuslikuks. Tulemuseks siiski kolmas koht nelja karistuspunktiga. Auhinnalisele seitsmendale kohale jõudis Udeküll puhta sõiduga 120 cm tasemel ka hobusega Sir Sirius. Kõrgemas sõidus pudenes kahjuks viimane takistus ja ümberhüpetele ei pääsetud.

Kleistu võistluse tulemused leiate huvi korral http://www.leflatvia.lv/web/?id=411408 .