Ühendriigid ja Mehiko kvalifitseerusid Furusiyya FEI Rahvuste Karika finaali

Möödunud nädalavahetusel peeti Mehikos Coapexpanis Furusiyya FEI Nations Cup Põhja- ning Kesk-Ameerika ja Kariibide liiga teine ja ühtlasi viimane etapp, mille võitis Ühendriikide koondis, kes koos teisena lõpetanud Mehikoga kvalifitseerusid sügisel Barcelonas toimuvasse finaali.

Coapexpanis osales lisaks juba mainitud Ühendriikide ja Mehiko koondistele Kanada, kusjuures kaks Põhja-Emeerika riiki ei osalenud oma parimates koosseisudes. Kahe vooru peale kogus jänkide esindus kaheksa karistuspunkti, mis andis võidu. Ühendriike esindasid Candice King ja Kismet 50, Callan Solem ja VDL Wizard, Ali Wolff ja Casall ning Brianne Goutal ja Nice de Prissey. Ainukese topeltnulli sõitsid välja Wolff ja Casall.

Teise tulemusega lõpetas Mehikos korraldajate esimene koondis, kes 12 karistuspunktiga teenis teise koha. Kanada pidi leppima Mehiko teise koondise järel neljanda kohaga. Selle tulemusega oli etapi lõppedes Kanadal võrdne kogus kohapunkte Mehiko koondisega. Vastavalt reegliele kvalifitseerub sellises juhul koondis, millel rohkem puhtaid sooritusi kõikide etappide peale kokku. Selles arvestuses oli edukam Mehiko ning nii lunastasid pileti Barcelonas peetavas finaalis jänkid ja mehiklased.

Furusiyya FEI Nations Cup jätkub juba algaval nädalavahetusel Euroopa etappidega, kui esimese divisjoni võistkonnad võtavad 1. mail mõõtu Belgias Lummenis, nädal hiljem alustab teine divisjon Austrias Linzis.