Ühendriigid võidukad Bratsislava Furusiyya`l, Soome kolmas

Lisaks Suurbritannias Hicksteadis toimunud Furusiyya FEI Nations Cup Euroopa esimese divisjoni etapile, peeti möödunud reedel teise divisjoni etapp Slovakkia pealinnas Bratsilavas, kus arvestatav edu saatis kolmandana lõpetanud Soome koondist.

Ameerika Ühendriikide nelik, mille koosseisus ei olnud ühtegi laiemalt tuntud sportlast, lõpetas nelja karistuspunktiga, mis andis Bratislavas võidu. Teisel kohal lõpetasid brasiillased kaheksa karistuspunktiga, tublil kolmanda koha saavutasid põhjanaabrid soomlased. Põhjanaabreid esindasid Bratislavas Maiju Mallat ja Armani the Gun, Satu Liukkonen ja Celestine, Kaarlo Kovacs ja Agropoint Cassius ning Anna Julia Kontio ja Fardon. Soomlaste tulemuseks oli 12 karistuspunkti.

Rahvuste Karika kolmas koht ei jäänud Bratislavas ainsaks soomlaste sähvatuseks. Neljapäeval võitis Anna Julia Kontio hobusel Landliebste 65 osavõtjaga 140 cm sõidu olles sama hobusega samal kõrgusel laupäeval teine. Lisaks võitis Sebastian Numminen hobusel Calandro neljapäevase 61 osavõtjaga 145 cm sõidu. Grand Prix sõidus, mille võitu viis Itaaliasse Federico Ciriesi hobusel Calida 46, saavutas kuuenda koha Kaarlo Kovacs hobusel Agropoint Cassius.

Bratislava Grand Prix oli muide ka meie MK liiga järjekordseks etapiks. Võidupunktid kogus ühe karistuspunktiga seitsmendana lõpetanud poolakas Krzysztof Ludwiczak hobusega Zoweja. Bratsilava võistluse tulemused leiate aadressilt http://www.csio.sk/2011/index.php?id=189 .