Ukraina võitis Sopotis hooaja kolmanda Furusyyia FEI nations Cup etapi

Ukraina takistussõidukoondis, milline on Euroopa teises divisjonis ilmselgeks favoriidiks, näitas Poola kuurortlinnas Sopotis jälegi oma tugevust, kui võitis juba hooaja kolmanda Furusyyia FEI Nations Cup etapi asudes divisjoni kindlaks liidriks. Sopoti võistlus on Kesk-Euroopa ainuke CSIO5* tasemega turniir.

Ukraina heitis teistele kinda juba esimeses voorus, kui lõpetas sarnaselt Austriaga karistuspunktideta. Puhtad sõidud tegid Ukrainale Cassio Rivetti ja Fine Fleur du Marais, Ulrich Kirchhoff ja Prince de la Mare ning Rene Tebbel ja Gilljandro van den Bosrand. Ainsa nelja tegid Ferenz Szentirmai ja Chadino. Kolmandana oli pärast esimest vooru Austraalial kaks karistuspunkti.

Teises voorus panid Ukraina koondise liikmed on paremuse maksma. Nulliga tuli esmalt Rivetti, kellele vastas Austria poolt viiega Julia Kaiser. Teises ringis tegi Kirchhoff Ukrainale neli, sama kordas austerlastele Christian Rhomberg. Kui aga kolmandas ringis tuli Szentirmai nulliga ning austerlaste Roland Englbrecht välja langes, oli asi otsustatud. Kuigi austerlaste ankrumees Max Kühner tegi nulli, ei läinud Ukrainat esindav Tebbel enam starti, sest nende neli karistuspunkti oli teiste poolt juba ületamatu. Austria lõpetas teisel kohal üheksa punktiga, kolmandad olid esimesse divisjoni kuuluvad belglased 12 karistuspunktiga. Sopotis osales arvestatav arv koondiseid – 15.

Ukraina asus pärast kolme võitu ja ühte teist kohta kindlalt divisjoni juhtima ning on sisuliselt taganud pääsu tulevaks aastaks taas esimesse divisjoni. FEI andmebaas näitab liidrina küll Hispaania koondist, kuid viga seisneb selles, et arvesse läheb neli paremat tulemust, hispaanlastele on arvestatud puntisummasse kõik viis etappi, millel nad osalenud.

Sopoti tulemused leiate aadressilt http://www.longinestiming.com/#!/show-jumping/2016/1173/html/en/longinestiming/index.html