Ukrainale ajalooline Rahvuste Karika etapivõit Roomast, Kopenhaagenis võit Madalmaadele

Möödunud nädalavahetusel peeti Furusiyya FEI nations Cup`i kaks etappi, millest Kopenhaagenis toimunu Euroopa teise, Roomas peetu esimese divisjoni etapp. Roomas saavutas ajaloolise esimese võidu tippseltskonnas Ukraina koondvõistkond, Taani pealinnas tähistasid kolmandat järjestikust etapivõitu Madalmaade takistussõitjad.

Ukraina võit Roomas selgus pärast kahte vooru toimunud ümberhüpetel, kus võidu nimel konkureeriti sarnaselt Ukrainaga kaheksa karistuspunkti kogunud Saksamaa ja Prantsusmaaga. Esimesena startis saksleste Ludger Beerbaum Chamaniga. Viga ühel lattaial ja aeg 40.84 fikseeriti sakslasele. Teisena asus võitlusesse prantslane Patrice Delaveau hobusega Orient Express HDC, kes sarnaselt Beerbaumile eksis ühel takistusel, olles samal ajal sakslasest aeglasem. Ukraina saatus oli viimasena startinud Cassio Rivetti ja Temple Road`i käes. Rivetti võttis koheselt aeglase nulli taktika ning see õnnestus, kuid napilt – "ukrainlase" tulemuseks fikseeriti 3 karistuspunkti ületatud normiaja eest. Võidukat Ukrainat esindasid lisaks Rivettile Katharina Offel ja Pour Le Poussage, Ulrich Kirchhoff ja Verdi ning ainsa sünnipärase ukrainlasena Oleg Krasyuk hobusel Nobylis. Krasyuk muide pälvis Furusiyya päeva auhinna, kui lõpetas mõlemad voorud nulliga. Krasyuk ja Nobylis on muide koos treeninud vaid mõned nädalad, kuid nagu Kasyuk isegi tõdes, on hobune suurepärases vormis ja ta loodab ideaalse koostöö jätkumist.

Kopanhaagenis peeti möödunud reedel Euroopa teise divisjoni etapp, kus kolmandat korda järjest olid võidukad muidu esimesse divisjoni kuuluvad hollandlased. Madalmaade tulemuseks Kopenhaagenis jäi neli karistuspunkti, võidukasse tiimi kuulusid Hendrik-Jan Schuttert ja Up to Date, Suzanne Tepper ja KM Wish, Willem Greve ja Carambole ning Jur Vrieling ja Zirocco Blue VDL. Kopenhaagenis jõudsid teisele kohale samuti esimesse divisjoni kuuluvad prantslased kogudes12 karistuspunkti, kolmanda koha ja divisjoni võidupunktid võtsid aga korraldajad taanlsed, kelle tulemuseks mõõdeti 16 karistuspunkti.

Furusiyya FEI Nations Cup jätkub juba sel reedel esimese divisjoni etapida Švetisis St. Gallenis.